Main menu

 

Vybíráme lehátko pro miminko

25 Kvě 2017

Lehátko pro miminko je velkým pomocníkem pro maminku, která je s dítětem doma na mateřské dovolené. Mimo péči o miminko se musí žena postarat o chod domácnosti, musí uvařit, uklidit, vyprat, starat se o starší sourozence,… a miminko by chtěla mít stále na očích. Právě v takových chvílích maminka ocení lehátko, kam může miminko uložit a umístit ho do té místnosti, kde zrovna něco potřebuje dělat.

Miminka bývají v lehátku spokojená, protože vidí kolem sebe, vidí na maminku. Dítě v lehátku může pozorovat dění kolem sebe. Může se aktivně účastnit rodinného života a přitom zůstává v bezpečí. Navíc mají lehátka řadu funkcí, jako vibrace, hudební doprovod, hrazdičku s hračkami, světelný projektor. Využít se dají i jako místo na krmení miminka.

Klasické lehátko

Lehátka bývají vyrobena z kovové konstrukce, na kterou je natažena pevná látka, kterou je možné sundat a vyprat. Potah bývá vyroben ze 100% polyesteru.
Zádová opěrka bývá vyztužená. Lehátka mají tříbodový zádržný bezpečnostní systém, aby maminka mohla miminko připoutat a neměla strach, že miminko z lehátka vypadne. Některá lehátka mají dokonce pětibodový bezpečnostní systém.
Lehátka pro kojence jsou určena obvykle pro děti od narození do 9 kg. Ale jsou i lehátka do 18 kg.
Většina lehátek má možnost ručního houpání a rovněž zarážku proti pohybu.
U lehátek se dá nastavit opěradlo a sedadlo podle potřeb dítěte. Lehátko jde obvykle nastavit i do vodorovné polohy.
Lehátko s miminkem může mít maminka stále u sebe a přitom v klidu vykonávat běžné domácí práce.
Lehátko se dá dále využít jako místo na krmení. Někdo krmí miminko na klíně, někdo v autosedačce a někdo právě v lehátku. Při prvních příkrmech maminky ocení, že mohou potah lehátka dát do pračky. Oproti autosedačce je lehátko vzdušné, miminku nehrozí zapocení zádíček nebo místa pod hlavičkou.

Hudební, vibrující a interaktivní lehátko

Klasické lehátko pro miminko může být vybaveno mnoho dalšími funkcemi, jako jsou vibrace, hudební doprovod, interaktivní hračky, které přitahují pozornost dítěte a pomáhají rozvíjet jeho smyslové vnímání.
Hudební a vibrační lehátka miminka často dobře uspávají. Hudební lehátka hrají několik různých uklidňujících melodií. Je možné měnit hlasitost hrané melodie.
Hrazdička s hračkami se hodí, jakmile miminko povyroste, a je schopno vnímat pohyb barevných hraček a taky uchopovat hračky. Hračky díky veselým barvám a vzorům přitahují pozornost děťátka.

Otočné houpací lehátko

Houpací lehátko může být dokonce otočné o 360º.
Takové houpací lehátko má možnost nastavení délky houpání, a to na 10, 20 nebo 30 minut. Součástí lehátka je i detektor pohybu, který reaguje na pohyb dítěte. Když se dítě začne v lehátku pohybovat, lehátko začne znovu houpat.

Houpací lehátko se světelným projektorem

Houpací lehátko hraje uklidňující melodie. Umožňuje regulovat hlasitost hraní.
Má různé rychlosti houpání a nastavení času houpání. Rovněž existuje funkce inteligentního houpání, kdy po uplynutí nastaveného času houpání se lehátko začne houpat, jakmile se dítě pohne.
Lehátko se světelným projektorem má osvětlení pomocí koule, která vytváří a promítá obrázky hvězdiček na strop.
V lehátku je plastový kryt na mobilní telefon, který tam můžete vložit a dítěti přehrávat pohádky či písničky z telefonu.

Velký výběr kojeneckého oblečení a kojeneckých potřeb najdete na e-shopu www.mimulo.cz.

S přáním krásného dne
www.mimulo.cz

Mohlo by Vás také zajímat

Napsat komentář

CzechSlovakia