Main menu

 

Vánoce s dětmi – Byly/nebyly?

4 Led 2018

Prožili jste s dětmi Vánoce nebo vás to ještě čeká? Pak vás určitě bude zajímat, jak to probíhá v dalších domácnostech, a zda to co u vás proběhlo či proběhne je normální. Ale cokoliv to s dětmi bude, tak to určitě bude veselé a zcela v pořádku. Protože v případě, že čekáte klid a pohodu a dovolenou, tak se velmi mýlíte. Zřejmě každá z nás prožívá konec roku s dětmi jinak, ale starosti jsou veskrze stejné. Čtyři ženy se s námi podělily, jak prožívají Vánoce a oslavy konce roku ony. Můžeme se inspirovat nebo se snad bát …?

Maminka Markéta – 36 let

My si Vánoce s dětmi snažíme vychutnat, co nejvíce. Máme dvě malé holčičky, tak jim na Štědrý den připravíme nějaký program. Většinou se s nimi projdeme na vánoční trhy a jdeme se také podívat na místní stromeček. Pak zdobíme náš vánoční strom, máme živý a také mi děti pomáhají připravovat sváteční stůl i cukroví, a to hlavně ujídají. Jinak si moc neodpočinu, většinou mám hodně práce a děti kolem nás pořád běhají a nemohou se dočkat večera. Až uvařím večeři, usedáme se svíčkami ke stolu a tajíme dárky. A pak to začne. Já se už poté těším do postele a jsem zcela zničená. Silvestra většinou trávíme doma a s přáteli oslavujeme v klidu, až holky usnou.

Maminka Katka – 37 let

Tak to u nás ráno na Štědrý den hlavně odpočíváme, stromeček se u nás, také živý, zdobíme den předem, a tak máme klid. Naše děti, také holky sice dělají velký nepořádek, ale my se snažíme brát to s nadhledem a pohodu si zkazit nedáme. Někdy děti vzdají veškeré snahy nás unavit a z toho čekání na Ježíška většinou usnou. Večeři připravuje můj muž, takže já si skutečně i odpočinu. Po večeři se dětem moc spát nechce, hrají si s novými hračkami až téměř do jedenácti večer, ale i tak jsem spokojená a připadám si odpočatá. Silvestr trávíme s přáteli na horách, všichni máme děti, tedy užíváme si to všichni. Už se těším na další.

Maminka Helena – 33 let

U nás chodíme s našimi třemi dětmi, dva kluci a jedna holka především na procházky, chodíme bruslit a různě jim to čekání na večer zpříjemňujeme. Samozřejmě se nás neustále ptají, kdy to přijde, kdy půjdeme ke stromečku, ale i přesto se s nimi venku dobře bavíme. Snažíme se jim vynahradit veškerý čas, který jsme s nimi v průběhu roku nemohli strávit, a mrzí nás to. Proto také trávíme Štědrý večer s rodiči, prostě abychom byli všichni pohromadě. Večeři u nás též připravuje manžel a já si to užívám s dětmi, jak jen můžu. Po večeři rozbalujeme dárečky a povídáme si různé zážitky z celého roku, pak si pouštíme pohádky. Rodiče nám pak pohlídají děti, až usnou a my se vydáváme na „půlnoční“ do kostela. Ačkoliv si moc neodpočinu, myslím, že máme kouzelné Vánoce. Na silvestra jsme doma s celou rodinou, nucené veselí moc neprožívám.

Maminka Sofie – 39 let

Já jsem maminka manažerka a samoživitelka, tudíž Vánoce se svým synkem a přítelem trávím po návštěvách a po rodině. Dárky rozbalujeme ještě před večeří a pak se jdeme najíst k přátelům, kde pak máme takový malý večírek. Vracíme se domů až ráno, kdy pak rozbalíme ještě nějaké překvapení doma. Na silvestra pak jdeme do kina a malého mi pohlídá moje máma. Někdy trávíme konec roku také v zahraničí, kdy musím cestovat kvůli práci. Ale vždycky se snažím, abych si aspoň konec roku vychutnala s celou rodinou a přáteli, na které nemám během ostatních měsíců skoro čas. A hlavně se synem. Někdy je to ovšem hodně náročné. Aby se vše podařilo, jak bych chtěla, musel by mít den více hodin a já zase více končetin.

A jak jste svátky prožily vy? Bylo to u vás podobné?

S přáním krásného dne
www.mimulo.cz
Mgr. Daniela Fruhwirtová-Hradská

Mohlo by Vás také zajímat

Napsat komentář

CzechSlovakia