Main menu

 

Tipy na dárky pro miminko k Vánocům

21 Lis 2017

Podzim nám uteče jako voda a už tu budeme mít Vánoce. A čím blíže budou, tím více budeme přemýšlet, co jenom koupit svým nejbližším. Pro dospělé většinou vždycky něco vymyslíme, ale co když máme doma miminko?

Každá maminka chce pro své dítě jen to nejlepší a tím více, když se jedná teprve o malé miminko. Každá z nás to zná, pro miminko bychom se rozkrájely. Ale co takovým „drobátkům“ nadělit pod stromeček? Opravdu těžká otázka. Ve skutečnosti toho moc nepotřebují, především naši lásku a jíst a spát. Ale která matka by jim nechtěla uspořádat dokonalé Vánoce? Ať už si je budou pamatovat nebo ne, tak jedině díky radosti našich nejmenších získávají Vánoce to správné kouzlo, vždyť právě díky narození jednomu z nich se vánoční svátky slaví. Pojďme jim dopřát ty správné Vánoce. Máme pro vás pár tipů na dárky právě pro ty úplně nejmenší.

1. měsíc

V tomto období bychom mohli miminkům nadělit nějaké pěkné zvukové hračky nebo roztomilé oblečky. Jelikož takto malé miminko ještě neumí tolik zaostřit, měli bychom mu pořizovat hračky především v černobílé kombinaci a s velkými tvary – např. s pruhy, perfektní jsou také ještě kruhy, tečky apod. Krásným dárkem pro takto malé miminko mohou být plyšová chrastítka nebo body s vtipným potiskem (např. nejkrásnější dáreček).

2. měsíc

V tomto období začíná miminko malinko více zaostřovat a dokonce otáčí hlavičku za předměty. Více zkoumá předměty. Ideálním dárkem budou tedy barevná chrastítka, plyšový kolotoč nad postýlku a hrací koberec s hrazdičkou. Nebo zimní kojenecká čepička.

3. měsíc

Dítě ve třech měsících již na bříšku začíná pozorovat svět. Skvělým dárkem pro takto malé zvědavce může být Plyšová hračka s hracím strojkem nebo jiná zvuková hračka, závěsné hračky do kočárku apod. A také třeba například, když si babička neví rady, pěkná a hřejivá semišová soupravička.

4. měsíc

Ve 2. čtvrtině prvního roku dělá dítě největší vývojové pokroky. V tomto období je již dítě hodně zvědavé a každý zvuk ho velmi přitahuje. Vhodnými dárky tedy pro taková miminka budou tvary, které vydávají zvuky – tedy pískací hračky, dřevěné kostky, hračky do vany, zrcátko, malý měkký míč a houpací křesílko nebo pěkné bačkůrky.

5. měsíc

V tomto měsíci se výrazně rozvíjí motorika dítěte. Některé miminko již za zvukem otočí hlavičku, natáhne ruku nebo se dokonce přetočí na záda. Krásným dárkem budou hračky s vibrací, kousátka, hrací deky, hračky s písničkami, leporela s říkáním či písničkami. A také třeba měkoučké froté punčocháče s krásnými zimními motivy.

6. měsíc

Toto období je časem výrazných změn jak v emočním prožívání dítětem, tak v oblasti motorického vývoje. Miminko se již otáčí na záda či v lepším případě také zpět na bříško. Dárky již mohou být edukační např. skládací obrázkové kostky, edukační plyšová hračka, pyramida nebo jiné gumové či plyšové hračky a rozhodně také kousátka. Nebo bavlněné pyžamko s roztomilým obrázkem.

7. měsíc

Kojenec se již otáčí na bříško a pomalu si začíná sedat. Ideální hračky jsou ty, které zaujmou svou barvou, ale také tvarem a dobrým zvukovým či světelným doprovodem. Ale také již hudební nástroje. Nebo nějaký roztomilý usínáček, aby se našemu malému děťátku lépe spalo, když ho zrovna trápí zuby. 

8. měsíc

Stále se u dítěte zdokonalují dovednosti a schopnost lézt ho osvobozuje od závislosti na rodičích. Dobrým tipem na dárky pro dítě v tomto věku mohou být hračky s otvory pro zastrkávání kostek různých tvarů. Nebo hračka, která hraje a pohybuje se, ta bude také vhodná pro nácvik lezení po čtyřech např. edukační válec Baby ono a také třeba nafukovací válec apod. Praktickým a pěkným dárkem může být také např. plastový dětský bryndák s kapsičkou Akuku.

9. měsíc

Dávno se dítěti nelíbí jen ležet na zádech. Tato poloha ho omezuje při hře a při zkoumání okolního světa. Dítě ze sedu již také vyráží do světa po čtyřech. Dítě začíná být také velmi bystré a vnímavé, snaží se přijít na veškeré záhady světa, které ho v jeho malém prostoru obklopují. Zabalme dárky, které tedy potěší miminko, ale také rodiče. Jsou to různé pyramidy, buď z kostek, kelímků nebo malé a velké kroužky postupně se stavějící na sebe. Prostrkávací hračky, hračky do vany apod. Krásným dárkem pro potěchu těla i mysli by byl třeba také dřevěný edukační domeček Baby Mix.

10. měsíc

V posledním čtvrtletí prvního roku je už dítě značně samostatné. Dokáže lézt po celém bytě, také vylézt na pohovku a slézt z ní dolů. Ideálními vánočními dary mohou být stavebnice, pyramidy, lehké hlavolamy, vozítka různého druhu a chodítko, o které se dítě jen opírá a postrkuje ho pomalu kupředu. Dětské hrající edukační chodítko Baby Mix vaše živé miminko určitě potěší.

11. měsíc

V tomto období je již dítě velmi zvídavé, vše ho zajímá, nic není v bezpečí před jeho nenechavými ručkami. Skvělými tipy na dárky jsou hračky všech barev a tvarů, světelné věci či jiné pohybující se hračky jako např. malé otáčející se předměty s obrázky, kuličky apod. A babičky mohou pod stromeček svým vnoučátkům pořídit např. hrající dětský nočník Bunny.

12. měsíc

Většina dětí kolem jednoho roku začíná chodit, pomalu přestává být jen zvědavé a aktivně objevuje svět, a to všemi smysly. Nejraději však stále ústy. Již také zapojuje svou fantazii a vytváří si „vlastní“ hraní. Krásnými dárky na Vánoce mohou být dřevěné a tahací hračky. Roční děti začínají o věcech kolem více přemýšlet a také už touží je trochu ovládat. Proto je velmi baví různé hračky, které mohou tahat – za provázek, za ocásek, za dřevěnou hůlku nebo tlačit před sebou, dřevěné hračky jsou vůbec pro malá batolata ty nejlepší a nejpěknější. Díky těmto hračkám si začínají děti uvědomovat vzrušení ze hry. Parádním překvapením, mimo jiné, by pro děti od tohoto věku mohl být také dáreček v podobně dětské sady nádobí na piknik.

Tak! A teď již můžete utíkat sepisovat dopis pro Ježíška.

S přáním krásného dne
www.mimulo.cz
Mgr. Daniela Fruhwirtová-Hradská

Mohlo by Vás také zajímat

Napsat komentář

CzechSlovakia