Main menu

 

S miminkem do kempu – na co se připravit?

22 Čvn 2017

Letní horké dny, které jsou již na dohled či na dotek, bezesporu lákají k dobrodružství. A pokud ve vás vězí duše romantika, tak o to více. Určitě se vám honí hlavou myšlenka o tom, že by nebylo špatné vyrazit do kempu pod stan nebo na chatu k nějaké přehradě a užívat si přírody plnými doušky. Také v případě, že už máte miminko nebo malé děti, je nejlepší vybrat dovolenkovou destinaci blízko domova, abyste v klidu prožili i samotnou cestu. Trávit dovolenou v kempu s miminkem může vypadat jako stanování s ním doma na zahradě, ale není tomu tak. S miminkem zkrátka musíme myslet na mnoho věcí a dbát na jeho pohodlí a bezpečí. Nastíníme vám v pěti bodech situace, na které se budete muset, chtě nechtě, připravit.

Horko

V letních měsících se vysokým teplotám nevyhnete. Musíte tedy počítat s tím, že ve stanu i v chatě bude někdy nepříjemně horko. Malá miminka svou teplotu ještě nedokáží regulovat a mohou horko velmi těžko snášet. Zkuste najít nějaký plácek či místo pěkně ve stínu a miminko pravidelně ovlažujte a dodržujte pitný režim. Slunci ho nevystavujte. Snažte se dítě stále držet ve stínu, i když budete u vody. Oblíkejte ho minimálně, používejte letní čepičku a také pokud možno lehké, vzdušné, chladivé materiály. Pozor na úpal a úžeh.

Hmyz

Další věc, na kterou se musíte připravit, je bodavý hmyz. S sebou mějte moskytiéru a miminko nechte spát v hluboké korbičce od kočárku. Nezapomeňte na mastičky proti svědění, budou potřeba, jelikož nějaký ten štípanec vaše dítko obdrží i přes veškerou vaši snahu. Klasické repelenty se pro děti do tří let nedoporučují (snad jen ty bez chemie), ale můžete použít odpuzovač hmyzu nebo pořídit aspoň pro miminko repelentní náramek.

Málo spánku

Teplo, permanentní žízeň, ruch, svědění kůže, to vše může zapříčinit neklid a nervozitu u malého kojence. Můžete si být tedy jisti, že se s děťátkem v kempu moc neprospíte. Možná přes den dítě bude klidnější a bude častěji spát, když mu dopřejete stín a trochu toho konejšení. Proto je dobré vzít si s sebou kočárek a nechat dítě spát v hluboké korbě od kočárku, tam ho můžete i pohoupat a navíc své lože bude důvěrně znát. Bude tak klidnější a rychleji usne. Horší to bude večer, kdy může kvůli hmyzu a teplu a nějaké vlastní nespokojenosti (také malý kojenec vycítí, že je něco jinak) proplakat i noc, tedy nepočítejte moc s tím, že se na dovolené prospíte. Ale po pár dnech si možná užijete trochu toho spánku a intimity, až si dítě zvykne na určitý diskomfort letních nocí v kempu, ale určitě nic nevzdávejte.

Vodu na koupání s sebou

Malé miminko má velmi jemnou a citlivou kůži. Rozhodně se nedoporučuje koupat ho v přehradě nebo vodě, která není pitná. Hrozí tak vznik různých vyrážek a miminku může být i na zvracení. Ovlažujte dítě pitnou vodou, v přehradě mu můžete namočit trochu nožičky, jinak nic. Pokud si nebudete jisti ani vodou v kempu, raději se vyzbrojte kojeneckou vodou, miminko v ní i koupejte.

Žádné noční radovánky

Malému dítěti musí asistovat bez přestávky aspoň jeden z rodičů, a tak můžete zapomenout na nějaké společné večerní zážitky, většinou se jeden z vás večer z místa nehne. Ale určitě si poradíte, aby vaše kempování stálo za to. Můžete si třeba udělat malý táborový oheň u stanu, pozvat nějaké známé či sousedy z kempu a rozjet klidnější párty dle svých představ. Vše máte jen ve vlastních rukou, miminko vám rozhodně v prožitku bránit nebude a štěstí přece přeje připraveným. 🙂

Tak co myslíte? Zvládnete dovolenou s miminkem v kempu?

Přečtěte si také další články na téma dovolená s dětmi:

Podívejte se také na velký výber kojeneckého oblečení a kojeneckých potřeb.

S přáním krásného dne
www.mimulo.cz

Mohlo by Vás také zajímat

One comment on “S miminkem do kempu – na co se připravit?

  1. Pingback: Jak chránit děti před sluníčkem? | Blog Mimulo

Napsat komentář

CzechSlovakia