Main menu

 

Rady našich babiček jak otěhotnět

26 Říj 2018

V dnešní době je snad zázrak přirozeně plánovaně otěhotnět. Poslední doba je typická tím, že čím dál tím víc párů má problém s otěhotněním. Touha po vlastním miminku je silná, avšak pokud není uspokojena, představuje to pro pár velké trápení. Moderní medicína je na vysoké úrovni, ale někdy ani ta neumí pomoci, a tak se lidé, toužící po miminku, uchylují k praktikování různých babských rad, jak co nejlépe a nejrychleji otěhotnět. Pokud toužíte po miminku, které stále nepřichází, pak můžete vyzkoušet neškodné rady našich babiček. Tyto rady pomáhaly k děťátku mnoha ženám v historii.

Naši předkové nebyli hloupí. Znali dobře svá těla. Lidé žili prostý život. Lékař vždy byl ve větším městě a dovolit si ho mohli jen bohatí nemocní. Obyčejným lidem pomáhaly babky kořenářky, bylinkářky a porodní báby, které předávaly po generace rady založené na zkušenostech svých a lidí v okolí.

Jak často se milovat?

Naše babičky věděly, že k otěhotnění není nutné mít sex každý den. Ženy se řídily ovulací a také znaly životaschopnost spermií. Statistiky uvádějí, že nejvíce početí vychází z pohlavního styku asi pět dní před ovulací. Spermie jsou velmi rychlé a už asi hodinu po souloži je možné je pozorovat ve vejcovodech ženy. Pokud ve vejcovodech není vajíčko, ještě není vše ztraceno. Jsou totiž spermie, které na cestě za vajíčkem „odpočívají“ a ty pak mají větší výdrž, než ty první rychlé. Naprosto s jistotou lze tvrdit, že spermie vydrží životaschopné minimálně 48 hodin, avšak některé dokonce i 1 týden. Proto se doporučuje v období ovulace milovat jednou za dva až tři dny.

Chcete-li otěhotnět, pak žádné teplo a horké koupele!

Žena i muž v době snažení by se měli vyhnout horkým koupelím. Ženám přílišné teploty způsobují poruchy ovulace. Horko škodí i u mužů. Špatně se pak tvoří spermie. Babičky dříve doporučovaly mužům ochlazování varlat. Muž si musel několikrát denně na pár minut oplachovat varlata studenou vodou.

Léčivá síla bylinek

Už po staletí ženy používaly bylinky při různých zdravotních komplikacích. Bylinky byly velkými pomocníky při úpravě hormonální hladiny v těle, při prokrvení orgánů, při stimulaci dělohy. Nejoblíbenější bylinkou pro podporu správné funkce hormonálního cyklu ženy byl, a stále je, kontryhel. Ten posiluje ženské orgány a přispívá růstu děložní sliznice. Působí proti potratům a zvyšuje pravděpodobnost početí. Je jedinečný při menstruačních poruchách, tlumí menstruační bolesti a nadměrné krvácení. Léčí zánětlivá onemocnění v podbřišku, záněty vaječníků apod. Ženy si z kontryhelu připravovaly čaj.

Dalšími skvělými bylinkami jsou:

Meduňka, která odstraňuje nepravidelnosti menstruačního cyklu a redukuje menstruační bolesti. Maliník, ten pomáhá s bolestivou a silnou menstruací. Uvolňuje hladkou svalovinu dělohy. Maliník by se neměl užívat v prvním trimestru těhotenství, protože může vyvolat předčasné děložní stahy.

Pelyněk pravý pročišťuje krev a odstraňuje poševní výtoky, reguluje cyklus.

Sporýš lékařský má pozitivní vliv na ženské orgány, ovlivňuje činnost dělohy a zlepšuje funkci vaječníků.

Heřmánek má kladný vliv na ženské orgány, tiší menstruační bolesti a užívá si při premenstruačním syndromu a k regeneraci po porodu.

Šalvěj se podobá ženskému hormonu estrogenu. Užívá se v pubertě, v přechodu a při nepravidelné menstruaci, vyvolává opožděnou menstruaci a je skvělá jako regenerační prostředek po potratu.

Řebříček je také velmi často užívanou bylinou při nepravidelné menstruaci, menstruačních bolestech a křečích.

Dále se doporučuje užívat zázvor, česnek, chilli, celer.

Žijte zdravě

Při snaze o otěhotnění je důležité, aby měla žena zdravé tělo. Je nutné dodržovat správnou životosprávu. Základem je pestrá, čerstvá a vyvážená strava, která obsahuje množství vitamínů a minerálů (spermiím prospívá zinek, selen, vitamín C, E, B12), kvalitní tuky a správné sacharidy. Jezte to, co jedly naše babičky. Žádné uzeniny, polotovary plné konzervantů, umělých barviv a aromat. Žádné smažené výrobky, cukrovinky a sladké limonády. Pozor na přemíru alkoholu, kávy a cigarety.

Důležitým faktorem zdravého stylu je dostatek pohybu. Díky pohybu se navíc tělo dostává do psychické pohody. Součástí zdravého životního stylu je i ideální váha. Ženy s velkou nadváhou mají sníženou schopnost otěhotnět, hrozí jim častěji komplikace v těhotenství (těhotenská cukrovka, vysoký krevní tlak). Avšak ani podváha není pro otěhotnění vhodná. Příliš nízká tělesná hmotnost může být příčinou porušené hormonální funkce vaječníků.

Správná poloha při sexu

Některé babičky radí jako nejvhodnější polohu při otěhotnění – misionářskou polohu, s tím, že by si žena po styku měla podložit zadeček polštářem, tak aby spermie měly co možná nejsnazší cestu. Již babičky praktikovaly a doporučovaly při snažení o miminko udělat po styku svíčku. Zkrátka lehnout si a zvednout nohy, zadeček vypodložit a v této poloze setrvat deset až dvacet minut.

Milování je radost

Aby mohlo dojít k početí, je nutný orgasmus muže. Bez toho to nepůjde. Ale je zajímavé, že i orgasmus ženy může přispět ke zdárnému výsledku. Díky stahům pochvy jsou spermie nasávány do děložního hrdla, tedy směrem k vajíčku. Vždy se doporučovalo milovat se s chutí a radostí, bez nucení se do dělání miminka.

Buďte trpělivé

Může to být těžké. Vy tak strašně chcete děťátko a výsledek stále nikde. Zkuste si naordinovat větší pohodu a klid, vyzkoušet pár babských tipů na otěhotnění. Ne nadarmo se říká – trpělivost růže přináší. Psychika je totiž v otázce otěhotnění důležitá. Psychický stav ženy je opravdu klíčový. Vyhýbejte se stresovým situacím. Stresové hormony dokážou ovlivnit funkci vejcovodů a prokrvení dělohy. Umí dokonce zablokovat ovulaci.

Přečtěte si i další zajímavé články:

S přáním pěkného dne
www.mimulo.cz

Mohlo by Vás také zajímat

One comment on “Rady našich babiček jak otěhotnět

  1. Pingback: Jak si spočítat plodné dny | Blog Mimulo

Napsat komentář

CzechSlovakia