Main menu

 

Poporodní pásy

12 Říj 2017

Každá žena po porodu může být znepokojena tím, v jakém stavu je její bříško. Je normální, že je bříško povolené, jakoby bez svalů a s vytahanou kůží. Nejde jen o estetickou stránku věci, žena může mít i zdravotní potíže, mohou ji bolet záda, může se hůř pohybovat. Ale žádný strach. Tělo, tedy i bříško, se během šestinedělí dá opět do pořádku. Je možné mu však trochu pomoci. Poporodní pás ženě pomůže vrátit bříško rychleji do formy.

Co je poporodní pás?

Možná ani netušíte, co takový poporodní pás je. Pokud trpíte bolestmi zad a zdá se vám, že se bříško po porodu ne a ne zatáhnout, je pro vás poporodní pás jako dělaný. Jedná se o široký elastický pás, který pokryje bříško od podbřišku po spodní linii prsou. Většinou se zapíná suchým zipem nebo se natáhne. K sehnání bývá buď univerzální nebo v různých velikostech. Pás se díky pružnosti dobře přizpůsobí postavě a bříško pěkně stáhne. Tlakem pomáhá vrátit bříško do původního stavu. Záda budou podepřená, a tak se žena vyvaruje bolestí zad v bederní oblasti. Nejen že je poporodní pás funkční, ale budete díky němu i dobře vypadat. Pás umí stáhnout až o dvě konfekční velikosti bez zdravotního rizika. A ač si možná myslíte, že být stažená a upnutá v poporodním pásu nebude nic pohodlného, tak vězte, že proti povoleným svalům přiměřená komprese může naopak pomoci.

Poporodní pás je složen z polyamidu, bavlny a latexu.

Kdy se poporodní pás používá?

Poporodní stahovací pás je určený pro ženy po fyziologickém porodu i po císařském řezu pro zpevnění nadměrně roztaženého povrchu břicha a snížení rizika vzniku kýly. Po přirozeném porodu zpevňuje roztažené břišní stěny, po operačním porodu dává pocit pevnosti a bezpečí a tiší pooperační bolesti.

Při trvalém nošení poporodního pásu a při správném cvičení (vhodná jsou dechová a svalová poporodní cvičení) se žena rychleji navrátí ke své původní postavě. Ale celý den ho nejspíš žádná žena nevydrží nosit. Stačí ho mít na sobě jen pár hodin denně a výsledek bude znát. Doporučováno je pro stahování dělohy rovněž ležení na břiše. Stahování dělohy podporuje také samotné kojení. Většina žen to pozná velmi snadno, když miminko intenzivně saje mléko, začne se děloha stahovat, což žena pociťuje křečemi podobajícími se menstruačním bolestem.

Nošením poporodního pásu žena schová všechny své nedostatky (tukové polštáře a povislé bříško) a může si hned o porodu dovolit upnuté oblečení či úzké šaty. Takový pás je diskrétní a není pod oblečením vůbec vidět.

Přečtěte si i další články o období po porodu:

Podívejte se také na velký výběr kojeneckého oblečení a kojeneckých potřeb.

S přáním krásného dne
www.mimulo.cz

Mohlo by Vás také zajímat

Napsat komentář

CzechSlovakia