Main menu

 

Plodné dny dle úplňku? Je to možné?

1 Bře 2018

Astrologie je v dnešní době velmi oblíbená a věhlasná věda, díky které můžeme odhalit mnohé o naší budoucnosti. Ruku na srdce, kdo dnes aspoň částečně nezatoužil uvěřit ve svou hvězdnou předpověď? Kdo vlastně nezná své znamení hvězdného zvěrokruhu?

Ve hvězdách hledáme již po staletí odpověď na mnohé. I dnes se na ně obrací spousta lidí, mladých párů, svobodných žen. Právě proto mnozí astrologové nyní řeší dle postavení planet a úplňku také otázku plodnosti. A snad i z toho důvodu, že mladých neplodných párů nebezpečně přibývá.

Některé teorie v rámci astrologických kruhů poukazují na možnost řídit svou plodnost podle úplňku. Mnoho žen se podle toho již začalo řídit a dané téma se řeší také v mnohých ženských kruzích. Je možné řídit svou plodnost podle úplňku a jsou ženy při něm skutečně plodnější?

Dva měsíční cykly

Dle knihy Mirandy Grey Rudý měsíc se ženina energie pohybuje kolem období ovulace, a proto se také může sladit s měsícem. Pokud bychom se dokázaly pomocí menstruačního cyklu sladit s měsícem, můžeme skutečně i díky úplňku otěhotnět, jelikož právě při něm budeme nejplodnější. Můžeme tedy během svého cyklu vypozorovat, že se naše tělo ladí na dva měsíční cykly – na cyklus bílého a rudého měsíce.

Cyklus bílého měsíce neboli cyklus „dobré matky“ – Menstruace přichází okolo novu a ovulace kolem úplňku. Tento systém je oslavován ve většině náboženství a obřadech plodnosti. Setkává se při něm tvořivá síla měsíce a ženy, takže tvůrčí energie směřuje k početí dítěte nebo založení rodiny.

Cyklus rudého měsíce neboli cyklus „zlé ženy“ – Menstruace přichází v období úplňku a ovulace kolem novu. Tvůrčí energie nesměřuje k plození dětí (realizaci ve hmotě), protože k ovulaci dochází v období „temnoty“ novu. Tvůrčí energie je zcela zaměřena na vnitřní vývoj. V knize se můžeme dočíst, že muži tento cyklus vnímají jako silnější a nekontrolovatelnější, proto bývá označován jako cyklus zlé ženy, moudré ženy, svůdkyně nebo šeredné čarodějnice, jež uplatňuje svou sexualitu na něco jiného než na početí další generace.

Ženy, které žily v cyklu rudého měsíce, byly vyloučeny z úplňkových obřadů a oslav ovulujících žen. Připomínaly totiž temnou stránku zářivého měsíce v úplňku.

Luna je dobrá matka

Z textu výše tedy víme, že úplněk se dá brát jako symbol mateřství. Když to tedy hodně zjednodušíme. Horoskopy se vypisují postavením a působením jednotlivých planet, co do povahy člověka. Také z nich právě víme, že Luna v něm zastupuje ženskou stránku a přístup k mateřství. Díky tomu tedy také můžeme řídit svou plodnost.

Luna, plodnost a její léčba

Na menstruačním cyklu, který je vedený měsícem, profesionální astrologové postavili léčbu plodnosti. Pokud právě ženy ovulují během úplňku mohou snáze otěhotnět, ale ty ženy, které mají cyklus postavený jinak a nemohou se sladit s měsícem, si mohou od astrologů udělat výpočet plodných dnů, které budou nejblíže úplňku. Díky tomu pak snáze otěhotní. Také se sleduje postavení Luny kolem našeho hvězdného znamení, čím více se měsíc v úplňku přibližuje našemu znamení nebo se v něm přímo vyskytuje, tím jsme plodnější. Stručně řečeno přibližuje-li se úplněk našemu zrození, můžeme si být jisté, že otěhotníme také. I u mužů to funguje. Prý se jim během úplňku zrychlují spermie a během úplňku v jejich znamení taktéž. Některé páry po neúspěšném umělém oplodnění (IVF), obracejí také na astrologii. A je prokázáno, že výpočet ovulace dle úplňku skutečně některým z nich pomohl. Otěhotněli spontánně.

Můžeme tomu věřit a nemusíme, každopádně astrologie je stejně jako medicína věda (či vědma?), proto je dnes tak využívána a zneužívána. Ovšem úplněk působí na naše zdraví i náladu. Pokud bychom vysledovaly jeho působení na náš menstruační cyklus, možná bychom se divily. Ono přece vše je řízeno vesmírem, ať je to třeba ten náš vnitřní.

Přečtěte si také další články o těhotesntví:

 

S přáním pěkného dne
Mgr. Daniela Fruhwirtová-Hradská
www.mimulo.cz

Mohlo by Vás také zajímat

10 comments on “Plodné dny dle úplňku? Je to možné?

  1. Pingback: javsearch.mobi

  2. Pingback: facebook1

  3. Pingback: facebook

  4. Pingback: a2019-2020

  5. Pingback: #macron #Lassalle

  6. Pingback: cleantalkorg2.ru

  7. Pingback: 2019

  8. Pingback: freshamateurs663 abdu23na7365 abdu23na25

  9. Pingback: Jak udělat holčičku a jak chlapečka? | Blog Mimulo

  10. Pingback: Jak vypadala snaha o početí dle století | Blog Mimulo

Napsat komentář

CzechSlovakia