Main menu

 

Plavky do nepohody

23 Čvn 2016

Léto se už nezadržitelně blíží, a co nám nesmí v létě nikdy chybět? No přece plavky. Bezpochyby nesmí chybět také našim nejmenším. Vždyť voda, plavání, bazény, vodní nádrže, řeky, moře jsou pro naše děti symboly léta číslo jedna. Ovšem s našimi dětmi přece jen pobyt v létě u vody není tak zcela jednoduchý a už vůbec ne moc zdravý, co se týče slunečního záření. První, co je může aspoň trochu ochránit a nám rodičům ulevit od starostí, jsou ty správné plavečky. Jaké plavky pro ty naše neposedy vybrat, abychom si rekreaci u vody užili bez zbytečných nehod a trápení? Máme mnoho možností, jen si správně vybrat.

Speciální UV plavky

Nejdůležitější položkou v koupání jsou samozřejmě plavečky našeho děťátka. Proto se mnoho rodičů snaží vybrat tu nejlepší variantu. Na trhu máme různé plavky pro děti, většinou klasické, z materiálu určeného k plavání, ale rodiče pro své děti obyčejně potřebují trochu více. A tak si můžeme pořídit i pár speciálně navržených novinek a vychytávek v řadě plavek pro naše malé plavce. Jedněmi z nich jsou plavky, které jsou vyrobeny z materiálu, který nepropouští UV záření, což bychom obzvláště u těch nejmenších dětí ocenili nejvíce.
Vybírat si můžeme také různý design. Například některé jednodílné plavky mají dokonce úzký límeček, různé vzory, přední zip nebo cvočky a krátké rukávy i nohavičky (UPF bývá povětšině 50). Nebo je tu souprava plaveckých šortek a plaveckého trička s krátkým nebo dlouhým rukávem z materiálu, který chrání před slunečním zářením. Opět si můžeme vybrat z mnoha barevných provedení a designů.

Neoprenové plavky

Velmi oblíbené a nejvíce doporučované, zvláště pro kojence a batolata, jsou neoprenové plavky. Neopren propustí moč z 60 % a nedochází tak k nežádoucímu efektu, kdy plenka nasákne, ztěžkne a znesnadňuje dětem pohyb. Většina dětských plaveckých kurzů ve Velké Británii doporučuje, aby je mělo každé dítě. Hlavní myšlenka spočívá v tom, že plavete se svým miminkem – nikoliv s obsahem jeho plenky. Jsou vyrobeny z 1mm pružného elastického neoprenu s měkkým přiléhavým střihem a širokým páskem z tkaniny s vysokým obsahem kaučuku, aby všechny nečistoty zůstaly uvnitř.

Design byl navržen plaveckými instruktory a rodiči, kteří pamatovali na potřeby svých dětí. Tak jednoduché a přesto tak účinné, žádné šňůrky, žádný suchý zip, žádná guma. Mohou být nošeny s konvenčními plavacími plenkami nebo bez nich, jejich podšívka se velmi snadno čistí. Mnohé plavky také chrání před slunečním zářením. Prodávají se buď jako kalhotky s nohavičkami, bez nich nebo také jako bermudy. Můžeme si pořídit ale také komplet, vršek je obdobou trika s krátkými rukávky a triko bývá upnuté až ke krku, k tomu se dodávají upnuté kraťásky. Velkým hitem sezóny se stanou pro naše nejmenší neoprenové plavky spojené s UV ochranou, tedy vše v jednom.

Plavky ke koupání i koukání

Když už víme, že máme šikovné dítě, které může plavat bez nehody, vrhněme se na výběr pěkných designových plavek. Plavky, když se budeme snažit, získáme jakékoliv, jaké si jen budeme přát, pro kluky bermudy nebo slipové plavky s tištěným vzorem jejich hrdinů a pro holčičky najdeme ještě více překrásného plaveckého zboží, holčičky mohou pak plavat v plavkách jednodílných i dvoudílných, s krajkou i bez krajky, s kanýry, s knoflíčky, s mašličkami, prostě naše holčička si zaplave v nádheře, z které budou oči přecházet nám všem. Zda byste pro svoji dcerku chtěli spíše designové plavky než funkční a ještě nosí plenky nebo si neříká o záchod, určitě jim do nich pořiďte plaveckou plenku. A o nich viz níže.

Látkové i jednorázové plavecké plenky

Pokud chceme pořídit svému dítěti běžné plavečky, ale stále se ještě můžeme dočkat nějaké té příhody uvnitř plavek. Bývá lepší pořídit mu do nich buď plaveckou plenku textilní – plenky jsou nastavitelné, jsou vhodné pro děti od 3 – 30 měsíců a použít je tak můžete několik sezón. Materiál je příjemný na dotek a jemné
Lemování plenek je šetrné k dětské pokožce. Velikost plenek je nastavitelná pomocí suchých zipů a 3 cvočků. Jemně lemované okraje zaručí malému plavci pohodlí. A materiál složený z 3 vrstev, a tak spolehlivě zabraňuje úniku. Nebo praktické a rychlé jsou také plenky jednorázové, mají pěkné motivy Disney postaviček, do vody je můžeme použít samostatně nebo je vsuneme pod klasické plavky, po koupání v bazénu je miminku sundáme, a pak dáme novou plenku, aby bylo v suchu a mohlo opět bezstarostně zkoušet plout na vodě.

S přáním pěkného dne
Mgr. Daniela Fruhwirtová-Hradská
www.mimulo.cz

Mohlo by Vás také zajímat

Napsat komentář

CzechSlovakia