Main menu

 

Pět vět, na které jsou maminky po porodu alergické

18 Říj 2017

Maminky po porodu to skutečně nemají jednoduché, otevírá se jim nový svět, vše se mění, veškeré nejhorší představy, co je čeká a nemine v péči o miminko, předčí skutečná realita.

V prvních dnech po porodu si připadáme jako v noční můře a často se zaobíráme myšlenkou, zda jsme dobré mámy. Neustále nás také napadá, že to nikdy nemůžeme zvládnout. Než překonáme první dva měsíce, hormony a obavy se postarají o naše výkyvy nálad a budeme potřebovat především podporu a něžnou náruč. Rozhodně nebudeme jásat z žádných ani dobře míněných rad a už vůbec ne z výčitek. Na jaké „hlášky“ jsou tedy maminky po porodu dle výzkumu nejvíce alergické?

Proč se trochu víc nevyspíš!“

Větu tohoto typu uslyšíte velmi často a ve všech různých obdobách, dokonce i vlastní já ve vaší hlavě vás na ni bude upozorňovat. Ale jelikož novorozený uzlíček bude potřebovat neustálou péči, tak si moc spánku neužijete. A jelikož spánek bude to jediné, na co v prvních dnech budete myslet, rozhodně o něm nebudete chtít ještě slyšet od ostatních. A když se ke všemu přidají poznámky o tom, jak vypadáte unaveně a vyčerpaně a že si musíte někdy zdřímnout, je to k zešílení.

Proč to děláš tímto způsobem? Já bych to udělal/a jinak.“

Rady, rady, rady a komentáře a doporučení. Nejbližší vám sice budou chtít skutečně pomoci a ulehčit vám od starostí, ale veškerých rad budete mít někdy skutečně plné zuby a prostě si to starání se o miminko budete chtít udělat konečně po svém. Ale pozor, jakmile něco uděláte po svém, přijdou opět rady, jak byste to měla udělat jinak a že se to dělá jinak. Nejlepší bude rodinu zlehka upozornit, že se o své dítě zvládnete postarat a chcete si veškerou péči zkusit po svém. Jak také jinak?

Co děláš celý den doma, že nic nestíháš!“

Oblíbená věta našich mužů, připravte se na ni! Občas se stane, že z ní budete úplně vyčerpaná a budete ho chtít roztrhnout na dvě části, aby věděl, čeho všeho jste ještě schopná. Ale časem takové řeči přestanete vnímat, vaše alergie mírně ustoupí, protože sama zjistíte, že by si to s vámi vaše drahá polovička nikdy nevyměnila, protože by váš muž v těchto začátcích s miminkem stihl mnohem méně věcí, než vy, když nestíháte… A komu by pak uděloval své rady a výčitky a komu by pak ukazoval svůj jedinečný, výjimečný a dokonalý charakter.

Ty už s námi nikam nechceš chodit?“

První měsíce po porodu a pravděpodobně celý rok nebudete mít moc čas na žádné návštěvy, setkání či večírky. Budete chtít být se svým miminkem a budete se učit společnému soužití. Nicméně to vůbec neznamená, že byste nikam ráda nevyrazila. Proto na nějaké výčitky, že již nechcete s přáteli nikam chodit, budete skutečně alergická, protože pravdou bude pravý opak.

Proč jste nepřišli dřív?“

Ať už budete mít jedno nebo dvě děti, po porodu bude zkrátka těžké přijít někam včas. Vypravit se s malým miminkem vskutku není jednoduchá záležitost, ale málo lidí bude mít pro vaši nedochvilnost pochopení, obzvláště vaše rodina nebo blízcí, kteří by to právě pochopit měli. Tedy větu daného typu, viz výše, budete slýchat často a často z ní budete mít alergickou vyrážku. Ale hlavu vzhůru, časem nacvičíte s vašimi dětmi i příchody a odchody, i když vám to ze začátku přijde nemožné, obzvláště budete-li mít malé čertíky.

Na co jste alergické vy?

Přečtěte si také další články o porodu:

Máte již vše potřebné pro Vaše očekávané miminko? Nebo už maminkou jste a potřebujete ještě něco dcerce nebo synovi dokoupit? Podívejte se na velký výběr kojeneckého oblečení a kojeneckých potřeb, u nás si určitě vyberete.

S přáním krásného dne
www.mimulo.cz

Mohlo by Vás také zajímat

Napsat komentář

CzechSlovakia