Main menu

 

Nejčastější předsevzetí maminek do nového roku

28 Pro 2016

Již brzy (a opět) vstoupíme do nového roku, s novým rokem se také váží mnohé naděje a odhodlání splnit si to, co jsme si minulý rok splnit nestihly. S novým rokem si toho prostě přeje více a hlavně očekáváme více. Tedy je zřejmé, že některá z nás (i z těch méně odhodlaných) si nějaké to předsevzetí přece jen na sebe vezme. A jaká jsou vlastně oblíbená předsevzetí nás maminek? Možná se vše dá lehce uhádnout, ovšem tak jednoduché to nemáme. A jak se to tedy s námi doopravdy má s plněním daným cílů? A předsevezmeme si my maminky i něco za naše děti?

Happy family look at holiday fireworks in sky, celebration card

Co si nejčastěji dávají za úkol maminky:

1) Chci zhubnout!
Ano, většinou si shodit nějaké to „kilčo“ přeje každá maminka nebo aspoň trochu vytvarovat postavičku po těch našich nejmenších, aby ti velcí nekoukali po jiných sukních. Samozřejmě si to přejeme ze srdce hlavně samy pro sebe, abychom se cítily stále krásné a žádané, protože rodičovství, je to tak dámy, s naším sebevědomím značně zamává a dát se zpět dohromady není jednoduché. Ale nezapomínejte, že vaše rozhodnutí musí být také pro vás přinejmenším příjemným úkolem. Protože, ať už si stojíte za svým méně či více, zákazy jsou tu pro to, abychom je porušovaly, a to je všeobecně známá podstata lidstva. Obzvláště podlehneme, když si to za úkol dáme bez uspokojující motivace my samotné. Tedy pokud se hodláme změnit, ať už jakkoliv, tak jedině proto, že to chceme hlavně samy pro sebe. Jinak si užívejme života se vším všudy, náš partner nás má přece rád i s nějakým tím kilem navíc, daly jsme mu přece sebe i děti!

2) Chci se vzdělávat!
Vzdělávat se čistě pro svou spokojenost se také rozhodne mnoho maminek, dá se tak určitě zúročit i volný čas na mateřské, pokud nějaký máme, ale nezapomínejme, že vzdělávat se dá také jinak než studiem receptů a knih pro maminky. Zkuste se zaměřit na to, co by vás skutečně bavilo. Mnoho žen právě na mateřské objevuje samu sebe a pro sebe dokonalé zaměstnání či aktivitu.

3) Chci být úspěšnější!
Najít si dobrou práci nebo být úspěšnější v té stávající si dává za cíl též nejedna žena, a kdyby jen žena… Ovšem vždy to není tak jednoduché, tedy nevzdávejte se a mějte se rády za každý krok k úspěchu. Ze začátku mohou přijít malé úspěchy (na oko vydařené pohovory, úspěšný návrat do práce) a i ty si můžete odškrtnout jako splněné předsevzetí. Aspoň tedy prozatím…

4) Chci být krásnější!
A kdo by nechtěl, že? A vůbec – proč ne. Když už se chceme celý nový rok cítit spokojeně, tak skutečně nejlepší je začít u sebe samé. Rozhodně se tedy nezanedbávejme a pečujme o sebe, nikdo jiný to lépe za nás neudělá. Tedy do toho!

5) Chci být pracovitější!
Moc chvályhodné předsevzetí, ovšem s prací to nepřehánějte. Ať už vás k danému cíli žene cokoliv, musíte myslet také na to, že potřebujete, obzvláště pokud máte rodinu, více volných chvil pro sebe a své blízké. Nemusíte se hned svého předsevzetí vzdávat nebo ho měnit, stůjte si za ním a spíše se zamyslete, v jaké oblasti či v jaké pozici (v pozici zaměstnankyně, manažerky, matky, milenky, hospodyně…) byste chtěla být pilnější.

6) Chci být více sexy!
Dle průzkumů si předsevzetí spojené se sexappealem vepíše do seznamu 90 % žen, a to více jak polovina z toho jsou maminky. Může za to všeobecně známé nízké sebevědomí žen po porodech, ale stačilo by zajít si do posilovny nebo si zaběhat či jít s kamarádkami na víno… Úspěch bude zaručený a vy se budete cítit lépe a sebevědoměji. Nevzdávejte se svých koníčků a zábavy, sexy žena ví, co chce a dělá to, co jí baví. Rozhodně nezůstává jen doma a nechodí věčně v teplákách. Uvědomte si své ego a pracujte na něm. Také si o možnostech, jak vylepšit svou sexy stránku své osobnosti, promluvte se svým partnerem. Třeba, co se mu na vás líbí, co máte upřednostnit a čím okořenit vaše milostné hrátky, poté se jistě budete cítit více sexy a rozhodně budete sexy!

7) Chci více šetřit!
Po velkých výdajích před Vánocemi je zřejmé, že se hodně žen rozhodne šetřit. A rády by to dodržely. Ale buďme realisté, jsme přece „jen“ (jak rádi uvádí muži) ženy a k ženám, ať už jsou to maminky či nikoliv, utrácení zcela jistě patří, tedy nevím, komu se takové předsevzetí vyplatí … Té, která své slovo, co se týče utrácení, dokáže se sebezapřením dodržet, patří můj obdiv.

Co by si nejvíce přály pro své děti:

baby-21971_1920

1) Chci, aby byly zdravější!
Pro děti bychom měly mnohá přání a předsevzetí, ale zdraví jim nepochybně přejeme nejvíce, čeho jiného by také měly mít nejvíce… Taková předsevzetí se ovšem plní velmi těžce, ale už to, že si něco usilovně přejeme, vytváří kolem nás pozitivní a vitální energii…

2) Chci se jim více věnovat!
Mnoho maminek si skutečně dává takové předsevzetí. Je vidět, že žijeme ve velmi uspěchané době a někdy můžeme mít pocit, že se dětem nevěnujeme tolik, kolik bychom chtěly a že nám ten čas skutečně mizí mezi prsty. Pokud možno pro děti si čas zkuste ušetřit, víc jak cokoliv jiného, ať už si takové předsevzetí dáte či nikoliv. Stojí to za to!

3) Chci, aby si dokázaly více hrát samy!
Ale někdy zase obráceně si potřebujeme také od dětí vyčistit hlavu, proto mnohdy si za předsevzetí vezmeme úkol naučit své děti samostatné hře. Bývá to někdy velmi náročné, děti přece jen mají rády při hře přítomnost nás rodičů či starších kamarádů, ale věřte i pro děti je to užitečné zaškolení. Děti, které si samy umí hrát, se také dokáží rychleji rozhodovat a dříve se osamostatní. K rozvoji dětské motoriky a fantazie jsou dobré didaktické hračky.

4) Chci více zapojit tátu do výchovy!
Zjistili jsme, že si také maminky za své poslání často odhodlaně berou více zapojit své partnery nejen do výchovy, ale také do chodu domácnosti. Oni si totiž naši mužové rádi hrají, ale jinak se všem starostem pohodlně a chytře vyhýbají. Proč taky, když na to mají doma šikovnou maminku, že? Jen tak na ně! 🙂

5) Ať ho vezmou do školky, školy!
Některé rodiče také začátkem roku čekají různé zápisy, někdo své děti zapíše jen do kroužků, jiní už chtějí, aby chodily do školky či školy, a tak si také i maminky přejí, již kvůli svým dětem, aby se zápis vydařil, a vkládají si to na svá bedra jako další cíl pro své nejmenší nejdražší.

6) Chci, aby byly jen a jen šťastné!
A to je přece nejlepší předsevzetí či přání na konec, co více si jen pro ně přát a za tímto předsevzetím bychom si měly stát nejvíce.

Tedy hodně štěstí do nového roku vám i vašim dětem přeje náš blog a mimulo.cz.

S přáním pěkného dne
Mgr. Daniela Fruhwirtová-Hradská

Mohlo by Vás také zajímat

Napsat komentář

CzechSlovakia