Main menu

 

Moje těhotenství – 5. – 8. týden těhotenství

14 Bře 2017

5. – 8. týden těhotenství

Je po svátcích. Hurá! Dny žranic jsou tytam a já mám nějaké to kilenko navíc. Samozřejmě – budu zarytě mluvit, že za to může těhu, haha . Čeká mě další kontrola a to v 8. Týdnu. Moc se těším, až uvidím naše zlatíčko. Mnohem víc si druhé těhotenství užívám. Proč? Protože je druhé a poslední A taky možná proto, že to první strašně rychle uteklo a vzpomínek na něj je nějak málo.

Kontrola v 8. týdnu

Je 9. 1. a jdu na kontrolu v 8. týdnu. Před návštěvou gyndy jsem dost nervózní. Mám obavy, jestli je miminko v pořádku. Přepadají mě smutné příběhy o zamlklých těhu. Já vím. Nesmím myslet na špatné věci, ale nejde mi je vykouřit z hlavy. A tak se modlím, aby děťátko bylo v pořádku a bilo mu srdíčko. Těsně před zvoláním mého příjmení sedím v čekárně jak přikovaná. Nervy na dranc. Hlava prostě dělá své, anebo že by jen obyčejné hormony? Čert ví. Zkrátím to. Kontrola dopadá na jedničku a srdíčko bije! Dr na mě obrací monitor a já poprvé vidím blikající srdíčko. Na minulé kontrole v 5. týdnu nešlo pořádně vidět ani celé tělíčko, o srdíčku ani nemluvě. Dle ultrazvuku je miminko starší než dle poslední MS a upravuje mi termín porodu o čtyři dny dříve. Po celkové kontrole miminka dr pokračuje slovy – tak se podíváme dál… Já na něj – no neříkejte, že hledáte další?! On na to – ale to byste divila, půl roků zpátky jsem tady měl dvojčat jedno za druhým. Dobrá zpráva je – máte tam „jen“ jedno. Sestra mě následně po předchozí nabídce objednává na dobrovolný screening ve 13 týdnu. Byla jsem i u prvního, takže není nad čím přemýšlet. Screening je dle mě hodně podrobný a nic se u něj jen tak nepřehlídne. Ale to až v příštím deníku.

Nevolnosti, chutě?

Patřím do skupiny nikdy nezvracejících. Jen občas mám v krku pocit na dávení. Tenhle pocit mám jen mezi jídly. Jen v 7 týdnu jsem měla ten pocit celé dva dny. Hnusný pocit v krku na zvracení. Když mám zkusit ráno jen čaj pro malého, tak se dávím. Ale snídani a zbytek v pohodě spořádám. Jen to první polknutí je jaksi problém. Vím, nemám si nač stěžovat. Může být vždy hůř, ale já to mám prostě takhle. Chutě na sladké „prozatím“ naopak nemám vůbec. Před otěhotněním jsem lumpala kafčo denně a s ním nějakou mňamku. Teď kávu nemůžu, sama ani nechci a s ní zmizely i chutě na sladké Jak jsem z počátku nahrazovala Inkou nebo Carem, tak ani Caro mi nejede. Musím poznamenat, že u prvního mi vůbec nic nebylo, ani dávení a Caro jsem vždycky lumpala s chutí. Jak se říká, každé děťátko je originál a žádá si něco jiného.

Vnímám změny na těle

Každou chvíli mě neúprosně píchne v podbříšku. Někdy chvíli, jindy déle pobolí a přestane. Kašlání nebo smrkání vleže je dost krutý hazard. Ano, děloha si dělá svojí prácičku a já si jen zvykám. Nedá mi to a zase musím podotknout, že u prvního jsem tolik bolístek břicha fakt neměla. Nakonec jedna pikantní věc, která by jistě potěšila ženy se stejně plochou alá přistávací plošinou hrudníku, jako mám já. Zvětšily se mi prsa a dokonce vyplňují celou podprsenku , juhú. Po ročním kojení prvního syna se mi prsa tak zmenšila, že takové jsem neměla ani před prvním těhu. Proto to dočasné nadšení .

Další deník je jasný. Kombinovaný screening v prvním trimestru + vypsání těhotenské průkazky.

Přečtěte si také další těhotenské příběhy nebo pokračování mého příběhu – Moje těhotenství – 9. – 13. týden.

Podívejte se také na velký výběr kojeneckého oblečení a kojeneckých potřeb.

 

Mohlo by Vás také zajímat

Napsat komentář

CzechSlovakia