Main menu

 

Moje těhotenství – 19. – 23. týden

21 Čvc 2017

A je tu poločas Ani se tomu nechce věřit. Počátek každého těhu se mi vždycky táhl, ale jakmile začnou první kopanečky, čas nabere neskutečné obrátky…

Druhý trimestr pokračuje

Jsem v půlce těhotenství, a jak se tak říká, druhý trimestr je ze všech trimestrů nejpříjemnější. A je to svatá pravda. Žádné nevolnosti mě netrápí a bříško je zatím tak akorát, že mě nijak neomezuje. Cítím se teď opravdu fajn, jako bych ani nebyla těhule. Miminko cítím čím dál častěji. Jsou to milé kopanečky a ťukance. Při večerním vyválení se na gauči volám muže „Rychle pojď sem!“ Dávám mu ruku na své břicho a i on poprvé cítí našeho druhé miminko. Je to taková sekundová boulička, zaťukání, ale opravdu zřetelné. Když cítím kopanečky pořád častěji, uvědomuju si, že často mluvím s miminkem ve svých myšlenkách. Každý pohyb mě neskutečně hřeje někde uvnitř.

Velký ultrazvuk

Na velký ultrazvuk jsem objednaná na jiné pracoviště, kde mají modernější techniku. Vyšetření mi provádí současný primář místní porodnice. Do ordinace mě doprovodil manžel a mohl taky všechno sledovat. Vyšetření se provádí klasicky vrchem přes břicho a trvá o něco déle než klasická kontrola na gyndě. Nejsem žádný odborník a těch milion věcí, které primář kontroloval, si stejně nepamatuju. Ale co si vzpomínám, kontroloval mezi jinými průtoky, viditelnost vnitřních orgánů, ozvy srdíčka a v neposlední řadě stáří miminka. Chtěli jsme si taky nechat potvrdit pohlaví a úplně jasně jsem viděla šourek . Takže u nás je to jasný a oblečky se budou dědit . Neodpustím si poznámku, že chlapi gynekologové absolutně vůbec nešetří s množstvím lubrikačního gelu . Na konci vyšetření mám kalhoty totálně zapatlané gelem . Jsou to prostě chlapi, co si budem povídat.

Kontrola na endokrinologii

Každý měsíc mě kontrolují z endokrinologie a tak docházím do ordinace na objednaný den. Nikdy předtím jsem na vyšetření u endokrinologa nebyla, takže je pro mě všechno nové. Pár dní předtím jsem byla na odběrech, aby měli srovnání a tak mi dávku léků mírně navyšují. A pak mi dr. dělá ultrazvuk krku. Říká hodnoty sestře, kterým stejně nerozumím. Po vyšetření dr. dle ultrazvuku zjistila typ onemocnění štítné žlázy a výsledek je, že mám aktivní protilátky štítné žlázy. Jinak řečeno tyhle látky mi brání normální funkci štítné žlázy a prý je to nejčastější typ onemocnění. Takže fajn, nejsem jediná a můžu směle dál zobat prášky.

Jak se celkově máme

Nějak se zapomínám zmiňovat o váze, omg . Do 20. týdne jsem přibrala 4 kila. V průměru každý měsíc přibírám tak jedno kilo. Tlak mívám spíše nízký, takže občas jsem utlumená a cítím se jako ve snu a to vůbec není příjemný. Ale na gyndě ho mám normální, protože vždycky musím dojít kousek pěšky a jsem tam tak akorát. Možná kvůli tomu tlaku mívám chuť na tak trochu „ošizený“ kafe. A jak takový kafe vypadá? Moje ošizený kafčo je z trošky instantní kávy a většího podílu Cara. U druhého těhu už tolik věcí neřeším a když mám na něco chuť, dám si to . U prvního miminka jsem pila maximálně bezkofeinovou a stejně jsem pak na obale vyčetla, že i ta obsahuje kofein. Jinak syn se moc těší na sourozence a o to víc, že to bude bráška. Skoro denně mi pusinkuje břicho a tulí se k němu, až jsem z toho naměkko, jak moc má brášku rád. Snad mu to vydrží .

Přečtěte si i další těhotenské příběhy:

Podívejte se také na velký výběr kojeneckého oblečení a potřeb pro miminka.

S přáním nádherného dne
www.mimulo.cz

Mohlo by Vás také zajímat

One comment on “Moje těhotenství – 19. – 23. týden

  1. Pingback: Moje těhotenství – 14. – 18. týden těhu | Blog Mimulo

Napsat komentář

CzechSlovakia