Main menu

 

Milý deníčku … aneb můj 3. měsíc s miminkem

30 Bře 2015

Teď je vidět nejvíc pokroků od začátku. To nejhorší je už za námi a s Míšou začíná být fakt zábava. I já jsem se mnohému přiučila a každodenní přebalování, převlíkání mi jde levou zadní.

3.mesic-b

Poznali jsme kouzlo bryndáků

Pamatuju si první měsíc, kdy jsem nestačila Míšu ani převlíkat. Když opomenu ušpiněné kojenecké oblečení od kakání, mnohem častěji jsem převlíkala ublinkané oblečky. Tohle, když mi párkrát udělal, říkám si, tak to teda né. Nebude ze mě věčná pradlenka. A tak jsem objevila kouzlo bryndáků. Přitom na začátku si říkám, k čemu je tak malému miminku bryndák??? Už jsem pochopila. Favoritem je u nás froté bryndák s nepromokavou spodní fólií a to proto, že nikdy neprosákne. Když se postupně přidalo i slintání, tak nám bryndáčky zachránily ne jedno bodýčko. Náš tříměsíční Míša poblinká a proslintá tři až pět bryndáků, takže jsou to pomocníci jako hrom!

Už si nepíšu levé, pravé

Přiznám se, že jsem si ze startu psala na papír, z kterého prsa jsem naposledy kojila. Zní to možná divně, ale prsa jsem měla obě nalitá, a když jsem vstávala v noci na kojení, připadala jsem si, jak by mě někdo trefil paličkou. Proto jsem byla ráda, že jen mrknu na papír a šlo se na to. Když jsme pak časem jezdili po návštěvách, padlo psaní si levé vs. pravé. I prsa se mi umoudřila a pohmatem šlo poznat, které prso je víc nalité.

S Míšou je už pěkná švanda

První hekání vystřídalo už vzorné povídání. Teď je to samé ho-he-hu-óóó-ha. Přitom svůj pohled směřuje upřeně na mě a já si v duchu říkám, co mi tak asi chce říct. A ten jeho úsměv, tomu se nedá odolat! Každý se začne smát s ním :). Krásně už reaguje na hračky a na jejich zvuky. Chce se jich dotknout, vzít je, ale udržet je ještě chudáček nedokáže. Je jen náhoda, že se mu podaří hračku udržet, hned ji pustí. Na to má však čas. Přijde na to sám.

3.mesic-a

Do pusy se vejde snad všechno

Když přišel Míša na to, že do pusinky může něco dát, cumlá si do dnes vše, co mu přijde pod ruku. A prstíky, ty chutnají nejlíp! A když není nic na obzoru, postačí jeden palec nebo rovnou hned tři najednou! Je mu jedno, co si cumlá, takže jednou je to moje rameno a jindy celá armáda plastových hraček, chrastítek a plyšáků. Říkám si, jestli to nedělá proto, že má hlad. Túdle. Po krmení Míša vezme paleček a šup rovnou do pusiny 🙂

Pasení koníků se vyplatilo

Tři měsíce a Michal si při nošení drží hlavičku jako páv. Předtím jsem mu ji musela pořád držet a teď ji už vůbec nezaklání, paráda. Že by pomohlo pasení? Říká se, že pak mají miminka pevnější svalstvo, tak možná to na něj zapůsobilo. Otáčí si hlavičkou skoro všemi směry a pozoruje vše kolem sebe. Hlavně barevné a chrastící věci jsou teď top.

Pokud Vás maminky zajímá cokoliv, o čem jste se tady nedočetly nebo se chcete podělit o svou zkušenost, neváhejte a napište mi pod tímhle článkem do komentáře. Budu se na Vaše příspěvky moc těšit.

maminka Pavla

Přečtěte si také další články o vývoji dětí:

Podívejte se na velký výběr kojeneckého oblečení a kojeneckých potřeb, u nás si určitě vyberete.

Mohlo by Vás také zajímat

One comment on “Milý deníčku … aneb můj 3. měsíc s miminkem

  1. Pingback: 3 měsíční miminko | Blog Mimulo

Napsat komentář

CzechSlovakia