Main menu

 

Milý deníčku … aneb můj 5. měsíc s miminkem

5 Srp 2015

Každý měsíc s Míšou je jiný a jde to k lepšímu. Pokroků je opravdu hodně. Vždy si říkám, teď je to nejlepší. A pak další měsíc – ne, teď je to nejlepší. Když se na vás vaše miminko směje a k tomu něco žvatlá, je to ta nejkrásnější věc na světě.

Přetáčím se a hraju si

Míša má přetáčení na bříško strašně rád. Vím, že bych neměla, ale vždycky mu na bříško doteď pomáhám. Chce se chuděra vždycky přetočit sám, ale vůbec mu to nešlo. Na konci pátého měsíce Míša na to už přišel. Od teď se přetočí už krásně sám, ale zpátky na záda se bojí. Jednou se totiž přetočil na záda a malinko se bouchnul o plovoučku. Ještě neví jak na to. Jinak mám velkou radost, že si krásně hraje na bříšku a zajímají ho hračky kolem něj. Na bříšku ale nemůže být pořád, takže ho dávám hodně do lehátka, kde mu zavěsím na madlo různé hračky i ty větší, aby na ně dosáhl, a to je pro něj větší zábava. Když se před ním hračka pohybuje, houpe se s ním i lehátko a hračky, takže je to pro něj mnohem zajímavější. Umí si hračku už krásně chytit, udržet ji a pak ji samozřejmě pusinkou dobře prozkoumá. Pamatuju se, že třeba ve třetím až čtvrtém měsíci hračku jen čapnul, ale neudržel ji ani náhodou.

5.mesic-b (Kopírovat)

I k nám dorazil růstový spurt

Růstový spurt dorazil v jemné formě i k nám. Aspoň jsem měla ten pocit. Sice Míša nebyl tak plačtivý, ale měl potřebu častějšího krmení. Kojím plně doteď a malý prospívá možná až moc dobře. Ale co mě vyděsilo, byla často nazelenalá stolice, co u růstového spurtu bývá. Jako první mě napadlo, že moje mlíko není tak kvalitní a že má Míša asi hlad. Když jsem si nastudovala projevy růstového spurtu, stačilo častěji přikládat a za pár dní bylo po problému.

Rád usínám s plínou

Nějak s postupem času Míša neusne jinak, než že se musí přitulit bokem tvářičky k bavlněné plínce. Má to naučené z péřové peřinky, kde jsem mu taky vždycky dávala plínku pod hlavičku a už si na ni prostě zvykl. Takže všude jezdíme s plínkou a má to pomalu jako usínáčka. K tomu usínání musím ale podotknout, že jako první záchytný bod ke spinkání je kojení, při kterém skoro usne. Jenže dost často se mi stávalo, že když jsem se ho snažila přenést do postýlky, tak se probral. Takže jsem si Míšu vzala ještě k sobě, přitulila jsem si ho a plínu mu dala kolem tvářičky a to byla tutovka.

5.mesic-a (Kopírovat)

Nové zvuky doma

Kdo už má děti, tak ani nemusím zmiňovat jak blažený je pro miminka zvuk vysavače, šlehače, fénu a podobných domácích kouzelníků. Pro našeho Míšu to byl jen údiv a zase jen údiv. Miminka ten zvuk jednoduše tak často neslyší a je to pro ně něco nového. Odsáváme hleny z nosu jedině odsávačkou na vysavač a při tom zvuku první sekundy jen nehybně kouká. Jednou se nám stala taková vtipná věc – chtěla jsem upéct bábovku a tak šlehám těsto a Míša si pod hrazdičkou hrál na zádech. Chvíli jsem se na něj nepodívala, a když ten šlehač vypínám, Míša spí s rukama nahoře jako dudek. Kdyby tak každé usínání bylo tak rychlé, vůbec bych se nezlobila 

Moje vlasy padají dál

Minule jsem vám slíbila, že dám vědět, jestli mi přípravky na vypadávaní vlasů zabraly nebo ne. Musím přiznat, že moc neee. Možná trochu, ale vlasy mi padají pořád. Snažím se nefénovat, nežehlit a jemně česat. Ale znáte to. Když někam spěcháte, tak někdy ten fén musíte použít. Zkušenější mamky mi říkaly, že to přestane, když skončím s kojením. Tak to se fakt načekám, když ten můj prďolka pije mlíko o sto šest 🙂

Pokud Vás maminky zajímá cokoliv, o čem jste se tady nedočetly nebo se chcete podělit o svou zkušenost, neváhejte a napište mi pod tímhle článkem do komentáře. Budu se na Vaše příspěvky moc těšit.

5.mesic-c (Kopírovat)

maminka Pavla

Mohlo by Vás také zajímat

Napsat komentář

CzechSlovakia