Main menu

 

Káva bez kofeinu? Ano či ne?

11 Led 2018

Zbožňujete kávu, ale nedělá vám dobře její kofeinové složení? A tak pro mnohé milovníky kávy, kteří ji rádi pijí, ale chtěli by nějakou její zdravější verzi, je tu káva bez kofeinu. Kávu bez kofeinu rády volí i těhotné nebo kojící maminky. Ale je možné, že se ztrátou kofeinu přijdeme i o její plnou chuť. A je tato verze skutečně zdravější? Co se jen za takovou kávou skrývá? Přečtěte si v článku.

Jak se vyrábí káva bez kofeinu?

Kofein má přece jen na lidský organismus vliv, dokáže ho povzbudit, ale v přílišných dávkách může být i zdraví škodlivý. Proto už někteří lidé raději volí bezkofeinovou kávu. Bezkofeinová káva je jednoduše káva, ze které byly kofeinové složky odstraněny chemickým procesem. Ale i tak může v zrnkách kávy zůstat nějaké menší procento kofeinu. Kofein se z kávy dostává dvojí způsobem.

První metodou odstranění kofeinu je tzv. evropský proces, kdy se káva zbaví kofeinu s pomocí chemického procesu. Káva se namáčí ve vodě a následně se omývá v methylenchloridu. Tato látka absorbuje z kávy kofein. Takto propláchnutá káva se dále omyje vodou a suší se. Tento způsob odstraňování kofeinu je celkem běžný, jelikož káva po vylouhování neztrácí svou chuť ani aroma.

Druhým způsobem je tzv. švýcarský proces, ve kterém neprobíhá žádná chemická reakce. Kofein se odstraňuje s pomocí horké vody a páry. Proces začíná máčením kávy v horké vodě a vylouhováním kofeinu. Kofein se následně z roztoku odstraní s pomocí filtrů. Následně se káva opět máčí do roztoku bez kofeinu a zrna chuť znovu nasávají. Poté se kávová zrna nasuší a zašlou do pražírny. V tomto procesu se však z kávy odstraňuje více než jen kofein, ale také například aroma. Tento proces je na jednu stranu šetrnější, ale na druhou stranu odstraňuje z kávových zrn důležité látky.

Je káva bez kofeinu zdravější?

Záleží na tom, jak metabolizujeme kofein, podle toho se odvíjí i tolerance kofeinu a vliv na naše tělo. Když přehlédneme máčení kávy bez kofeinu v chemikáliích, je pro vaše zdraví příznivá právě tím, že neobsahuje kofein. Bezkofeinové kávy neovlivňují chemickou látku, zvanou adenosin, která ovlivňuje nervový systém a má vliv na bdělý stav a spánek.

Pokud si tedy dopřáváte rádi kávu pro její jedinečnou chuť a aroma a víte, že vás v konzumaci kávy nic neomezuje, dopřávejte si mletou či zrnkovou kávu s kofeinem. Vybírejte kávu kvalitní a užívejte si ji jen v přiměřeném množství.

S přáním krásného dne
www.mimulo.cz
Mgr. Daniela Fruhwirtová-Hradská

Mohlo by Vás také zajímat

Napsat komentář

CzechSlovakia