Main menu

 

Jantarové korálky – proč jsou tak oblíbené?

10 Bře 2016

Je to nová móda! Jantarové korálky můžete vidět na spoustě malých miminek a batolat. Při prořezávání zoubků prý miminkům pomáhají. Zoubky pak při růstu nebolí. Je možné, že by měly jantarové korálky analgetické účinky nebo přímo magickou moc?

beautiful baby girl chewing amber teething necklace

Jantarové korálky

Jantarové korálky se vyrábí z přírodního sekaného jantaru. Vzhledem k tomu, že jsou určeny pro miminka, vyrábí se s bezpečnostním pojistným uzávěrem, který neobsahuje nikl. Každý korálek je zajištěn uzlíkem, aby se v případě přetržení šňůrky korálky nevysypaly a dítě je nesnědlo, nevdechlo apod. Korálky nejsou určeny dětem na hraní, proto by je rodiče neměli nechat si s korálky hrát a kousat.

Jantar je vlastně zkamenělá pryskyřice borovice, která rostla na březích Baltského a Severního moře. Jantar se však nachází i jinde po Evropě a také na dalších kontinentech. Může však jít o pryskyřici z jiných rostlin. Právě baltský jantar a jeho sběr a opracování má nejdelší tradici. Právě baltský jantar obsahuje vysoký podíl kyseliny jantarové, proto patří k těm nejcennějším jantarům na světě. Laik jen těžko pozná, zda se jedná o skutečný baltský jantar nebo zda nejde o pouhou umělou napodobeninu – bižuterii.

Jak jantar působí?

Jantar (přírodní baltický jantar) má unikátní vlastnosti. Veškeré léčebné účinky jantaru se připisují kyselině jantarové, což je silný antioxidant, který pomáhá v boji proti toxickým volným radikálům, poruchám srdečního rytmu. Působí příznivě při vyčerpání, zvyšuje pozornost. Nejvíce kyseliny jantarové se nachází na povrchu jantaru.

Jantar obsahuje aromatické látky, ty se teplem uvolňují. Aby byly účinné, je nutné nosit korálky na holé kůži. Také se doporučuje vystavovat korálky sluníčku, potom dodávají do organismu energii.

Jantarové korálky mají různé účinky na zdraví dítěte. Mají vliv na krk, štítnou žlázu, žaludek, játra, močový měchýř a ledviny, slezinu, klouby. Také ulevují od bolesti hlavy, uší, pomáhají při růstu zoubků. Maminky si je cení zejména při bolestech spojených s prořezáváním zoubků u miminek.

Rodiče korálky pořizují svým dětem převážně proto, že mají analgetické a protizánětlivé účinky, tlumí bolest při růstu zoubků. Děti jsou pak celkově klidnější a relaxované.

Péče o korálky

Všechny přírodní kameny je potřeby energeticky čistit a nabíjet. Jantar se čistí krátce pod vlažnou tekoucí vodou. Tím se odvede negativní energie z kamene pryč. Jantar pak vydrží dlouho krásný, nepopraská a bude mít schopnost vytahovat opětovně negativní energii z těla pryč. Jantar je citlivý na pot a kosmetiku, proto je dobré korálky před koupání za použití kosmetiky či olejů raději sundat.

Korálky se doporučuje krátce nabíjet na nepřímém slunci.

Co na to odborníci?

Zeptáte-li se na tišící účinky jantaru pediatrů nebo dentistů, většinou se vyjádří, že jde spíš o placebo efekt nebo jakési šarlatánství. Vědecky totiž efekt jantaru nebyl prokázán. Je však pravda, že léčivým účinkům jantaru věřili již lidé ve starém Egyptě. Jantar v lidském těle podle nich ovlivňoval čakry, energetické dráhy, kterými proudí energie. Příznivé působení jantaru tedy orientální medicína rozhodně nepopírá.

Jestliže jsou rodiče přesvědčeni o pozitivním vlivu jantaru na jejich dítě, pak se nemusí bát korálky dítěti dát, pokud tedy zakoupí ty s bezpečnostním uzávěrem a uzlíky mezi jednotlivými korálky. Korálky jsou navíc slušivé. Pořídit se dají v různých barevných odstínech.

Máte již vše potřebné pro Vaše očekávané miminko? Nebo už maminkou jste a potřebujete ještě něco dcerce nebo synovi dokoupit?

Podívejte se na velký výběr kojeneckého oblečení a kojeneckých potřeb, u nás si určitě vyberete.

www.mimulo.czS přáním krásného dne

Mohlo by Vás také zajímat

Napsat komentář

CzechSlovakia