Main menu

 

Plazička – skvělá výpomoc pro první pohyby kojence

27 Úno 2017

Malá miminka jsou naprosto bezbranná, téměř bez pohybu, ale jakmile se jim zalíbí přetáčení na bříško, získávají nový pohled na prostor a svět kolem sebe a mnohým se zachce poznávat víc. Poté nejen miminkům, ale také nám maminkám začíná nové dobrodružství. Dítě se plazí, na vše chce dosáhnout, vše si ohmatat a nic mu v tom nezabrání.

Miminko se většinou začíná plazit kolem sedmého měsíce, ale mnohé děti jsou rychlejší a zvládají to kolem čtvrtého měsíce. Jsou to maličká, křehká stvoření, mají jemnou kůži a kvalitní jemné oblečení, ovšem začínají bojovat s podlahou, což někdy oblečkům ani kůži moc neprospívá, navíc podlaha bez koberce je do letních měsíců pro kojence dost chladná, koberec zase při plazení nepříjemný, plný bakterií a roztočů.

Maminky chtějí svému dítěti dát prostor pro vlastní rozvoj, ale nechtějí je pustit na chladnou podlahu. Proto některé maminky nechávají děti jen v místnostech s kobercem nebo je, a to častěji, nechávají v ohrádkách či postýlkách, kde toho pohybu, připusťme si, zase tolik, kolik by děťátka chtěla, nemají.

Avšak pro tyto plazivé měsíce již můžeme použít skvělou pomůcku. Její tajemství je skryto v dokonalém materiálu a přímo v pojmenování – Plazička, a je to úžasná věc pro miminka při jejich plazení. Co je PLAZIČKA, vám nyní prozradíme.

Co je Plazička?

Je to podložka pro plazící se miminka. Vypadá jako zástěrka, miminka ji mají navlečenou přes hrudník a bříško a je opatřena jemnými prádlovými gumičkami. Chrání tak před chladem od studené podlahy. Plazička nezasahuje do motoriky dítěte a byla zkoušena i ve fyzioterapeutickém centru. Můžete si ji pořídit v různých barvičkách. Perfektní bude také jako dárek pro budoucí maminku.

Z čeho je Plazička vyrobena?

Plazička je oboustranná z hebkého fleecového materiálu a vystlaná hypoalergenním vatelínem. Plazička je navržena tak, aby se v ní miminko nepotilo a zároveň bylo dostatečně chráněno.

Jak se Plazička používá?

Plazičku stačí miminku jednoduše navléci a už může zkoumat prostor u vás doma. Chrání bříško, hrudník, podbřišek, dítěti nezavazí ani ho nijak v pohybu neomezuje. Může se v klidu plazit a nic ho neruší. Maminky se již nemusí bát, že dítě v kuchyni či v koupelně nebo na jakémkoliv jiném povrchu prochladne nebo si jinak ublíží… A hurá vpřed! Plazení je velmi důležité a dítě k tomu potřebuje neomezený pohyb a prostor, aby se naučilo správnému symetrickému pohybu, kde zapojuje opačnou ruku a nohu ve stejnou chvíli. Což většina maminek svému miminku chce dopřát. Tedy z originální Plazičky budou nadšená jak miminka, tak maminky. Nezbývá, než ji vyzkoušet.

Jak Plazička vznikla?

Velikou výhodou mateřství je, že nám nedovolí, aby nám zakrněl mozek a tak se jako matky vynalézavky snažíme zaplnit díry na trhu výrobky, které tam chybí. Když to můj malý syn Sebastián v listopadovém měsíci plně rozplazil po studené plovoucí podlaze a dlažbě, došlo mi, že na provizorním malém koberci a hrací dece už ho prostě neudržím. A proč taky, dítě  má přece mít možnost svobodně se pohybovat, je právě ve fázi, kdy se snaží samo prozkoumávat svět. Jak ale efektivně vyřešit problém se studenou podlahou? Když dítě více oblečete, efekt bude opačný, jelikož se Vám zapotí, potřebujete ho chránit pouze ve spodní části tělíčka. Tak se zrodila myšlenka, dát pod něj něco, co ho spolehlivě izoluje od chladu a zároveň ho nebude v ničem omezovat. Muselo to být efektivní, funkční, estetické, snadně přenosné i odnímatelné. Ano, přesně tak se zrodila plazička ze dvou vrstev fleece, dvou vrstev vatelínu, aby chlad neměl šanci a páru gumiček, které ji udrží hezky na bříšku a hrudníčku. Než jsem šla s kůží na trh, můj syn ji pro Vás několik měsíců testoval a díky tomu vím, že pro Vaše děti vyrábíme skvělé funkční věci, protože vznikly z čistého přesvědčení matky, jak nejlépe ochránit svoje miminko a zároveň mu dát svobodu pohybu. Tak plazení a lezení zdar.

S přáním krásného dne
Veronika Girglová

Mohlo by Vás také zajímat

One comment on “Plazička – skvělá výpomoc pro první pohyby kojence

Napsat komentář

CzechSlovakia