Main menu

 

Jak vybrat golfový kočárek?

31 Led 2018

Golfový kočárek, golfové hole, golfky, všichni víme, jaký kočárek se tak označuje. Tento typ kočárku ke svému názvu přišel podobností s golfovými holemi a je u rodičů oblíbený pro výbornou skladnost, malé rozměry ve složeném stavu, lehkost a dobrou ovladatelnost. Golfový kočárek se hodí do města, protože je praktický, např. v městské hromadné dopravě. Vhodný je pro děti od 6 měsíců do tří let (možná i déle). Některé typy, které mají polohovací opěrku zad a nožiček a jsou dostatečně pohodlné, se mohou používat i pro nesedící děti. Mezi golfovými holemi jsou velké rozdíly, proto si nejprve ujasněte, pro jak staré dítko tento kočárek pořizujete, co od kočárku očekáváte a na co ho potřebujete. A pak pečlivě vybírejte!

Na co se při výběru zaměřit?

Při výběru golfového kočárku si ujasněte, zda chcete mít golfky jenom jako druhý kočárek pro rychlou přepravu nebo na dovolenou, pak můžete volit levnější typy s menší výbavou. Jestliže však plánujete klasický kombinovaný kočárek nahradit za golfové hole, pak volte takový s větší výbavou, který bude dítěti i vám vyhovovat.

Polohovací záda a opěrka nohou – Pokud máte malé miminko, které ještě nesedí, musíte vybrat golfové hole s polohovacími opěrkami zad a nožiček. Rovněž pokud plánujete používat kočárek na delší procházky, kdy dítě usíná, pak volte rovněž polohovací. Čím víc poloh sklonu, tím lépe. Nepolohovací golfky jsou vhodné pro starší, sedící dítě, obvykle také pro dítě, které část cesty jde po svých, ale pak si rádo sedne a sveze se.

Nosnost – Golfové kočárky bývají pro děti do 15 – 20 kg. Vždy se však pro jistotu ujistěte, co uvádí přímo výrobce kočárku, abyste golfky zbytečně nepřetěžovali.

Skladnost – Golfové hole se mohou skládat klasicky jako „hole“ nebo také jako sportovní kočárek. Zjistěte si rozměry kočárku po složení, abyste s rozměry počítali a kočárek se vám vešel na určené místo (do kufru auta, do komory v bytě, za skříň,…).

Hmotnost kočárku – Golfové hole jsou charakteristické tím, že jsou lehké, proto jsou doporučovány především jako městský kočárek, s kterým lehce nastoupíte do MHD. Rozhodně by neměly vážit víc než 10 kg.

Kola – Obecně platí u kočárků pravidlo, že čím větší budou kola, tím lépe se bude s kočárkem jezdit. Kola mohou být částečně odpružená, protože městské chodníky a cesty bývají plné hrbolů a nerovností. Kolečka u golfových holí bývají otočná a s aretací.

Bezpečnostní pásy – U golfového kočárku, stejně jako u sportovních či kombinovaných kočárků, se vyrábějí pásy buď tříbodové nebo pětibodové. Pásy by měly být měkké, aby dítě nikde netlačily a neodíraly.

Potah kočárku – Ideální je, když můžete potah kočárku sundat a vyprat ho v pračce. Pokud jsou některé části kočárku potažené snadno omyvatelným materiálem nebo igelitem, je to z hlediska údržby fajn (třeba madlo, rukojeť,…).

Madlo před dítětem– Praktické je, když je madlo alespoň z jedné strany odklápěcí. Dítě tak do kočárku může vlézt samo a nemusíte mu prostrkávat nožičky pod madlem. Pokud je madlo odklápěcí, lépe se vám bude s dítětem manipulovat (třeba ho přikrýt dekou).

Rukojeť – Golfové hole jsou typické tím, že mají rukojeť rozdělenou. Podle toho se také jmenují golfové hole. Některé novější typy golfových kočárků mohou mít rukojeť spojenou, což je výhodou, protože pak je kočárek lépe ovladatelný jednou rukou.

Brzdy – U golfových holí bývají brzdy spojené nebo nezávislé na obou kolečkách. Pak záleží jen na vás, jaké vám budou vyhovovat. V každém případě by měly být vyrobeny z kvalitních materiálů, aby se jen tak neopotřebovaly.

Doplňky ke kočárku (pultík místo madla, pláštěnka na kočárek, síťka proti hmyzu, nánožník na zimu, slunečník na kočárek, držák na lahvičku,…) – Výrobci většinou ke kočárku dodávají mnoho dalších doplňků, pak záleží jen na vás, zda některé využijete. Doplňky lze většinou poté dokoupit samostatně. Doporučujeme koupit pláštěnku, která zakryje celý kočárek i s nožičkami dítěte.

Podívejte se na velký výběr kojeneckého oblečení a kojeneckých potřeb, u nás si určitě vyberete.

S přáním pohodového dne
www.mimulo.cz

Mohlo by Vás také zajímat

Napsat komentář

CzechSlovakia