Main menu

 

Jak udělat holčičku a jak chlapečka?

10 Srp 2017

Všem budoucím rodičům záleží především na tom, aby miminko, na které se tolik těší, bylo zdravé. Jakého pohlaví bude, není důležité. Ovšem někteří touží zrovna po chlapečkovi nebo po holčičce. Pravděpodobnost, že se narodí vytoužené pohlaví, je přesně 50%. Jde nějak zařídit, aby se narodilo miminko vysněného pohlaví? Existuje spousta metod a postupů, jak ovlivnit pohlaví miminka. Všechny však pouze zvyšují pravděpodobnost početí dcery nebo syna, žádná kýžený výsledek nezaručuje a ani zaručit nemůže. Pohlaví dítěte je hlavně věc náhody. Žádná babská rada není dokázaná a prověřená, tedy záleží jen na vás, zda daným radám budete či nebudete věřit.

Pohlaví dítěte je na přírodě či na náhodě. V některých případech, pokud se jedná o zdědění nějaké vady, která se váže na pohlaví dítěte, je potřeba pohlaví dítěte plánovat. Lze to zařídit při umělém oplodnění. Ale bezdůvodné plánování pohlaví dítěte se považuje za nevhodný a neetický zásah do složení lidstva a je odmítáno i WHO (Světovou zdravotnickou organizací).

Z odborného hlediska jsou dva druhy spermií. S typem chromozómu X a Y. Spermie X jsou pomalejší, vydrží déle a jsou odolnější vůči okolnímu prostředí. Jestliže zvítězí spermie X, narodí se holčička. Na rozdíl od toho spermie Y jsou rychlejší, avšak citlivější na vliv okolního prostředí, dříve odumírají. Když vyhrají spermie Y, narodí se chlapeček.

Přejete si chlapečka?

Pokud znáte přesný termín ovulace (je možné zjistit z ovulačních testů), je vhodným termínem pro početí doba ihned po uvolnění vajíčka z vaječníku. Tedy přímo den ovulace. Je velmi pravděpodobné, že u vajíčka bude nejdříve ty rychlejší spermie, což jsou spermie Y.

Šance na chlapečka je, když je počat z druhého ejakulátu za den.

Doporučenými potravinami jsou brambory, pomeranče, meruňky, banány, čočka a rajčata.

Chlapečka počnete, když den početí bude lichý den v týdnu a k početí dojde v noci.

Před plánovaným těhotenství by žena měla zvýšit příjem draslíku a sodíku.

Během pohlavního styku by žena měla být aktivnější než muž.

Žena by při sexu měla mít hlavu na sever.

Chlapečka počnete, pokud bude žena při sexu nahoře nebo v poloze zezadu.

Ženám je alternativní medicínou doporučováno konzumovat převážně kyselinotvorné potraviny.

Přejete si holčičku?

Pokud chtějí mít partneři holčičku, je vhodným termínem pro početí doba 2-3 dnů před ovulací. Rovněž je k tomu potřeba znát přesný datum ovulace (z ovulačních testů). Je totiž pravděpodobné, že do termínu ovulace přežijí spermie, které vydrží déle žít, což jsou spermie X.

Doporučovanými potravinami je rýže, jablka, hrušky, jahody, sušené ovoce. Dokonce prý k holčičce napomůže i konzumace čokolády.

Jestliže si přejete děvčátko, měla by žena zvýšit příjem vápníku. Klidně i několik měsíců před početím jíst více mléčných výrobků.

Alternativní medicínou je doporučována konzumace zásadotvorných potravin.

Při sexu by měla mít žena hlavu směrem na jih.

Babské rady doporučují pro početí holčičky misionářskou polohu.

Při sexu by měl být aktivnější muž.

Jestliže je žena před početím ve stresu, narodí se rovněž holčička.

Další babskou radou je výplach pochvy roztokem vody s citronovou šťávou. Kyselé prostředí prý vyhovuje spermiím s chromozómem X, ty jsou zodpovědné za ženské pohlaví dítěte.

Pohlavní styk by měl být v sudých dnech v měsíci a časově v odpoledních hodinách.

Trocha humoru na závěr

Pro pobavení z rádce ze 16. století: Jak prý se pozná pohlaví nenarozeného dítěte? Když matka nosí plod spíš na pravé straně, když ráda pojídá fenykl a drůbež, když ráda naslouchá vyprávění o rytířských hrách, je prý jisté, že přivede na svět hošíčka.

Podívejte se na velký výběr kojeneckého oblečení, u nás si vyberete výbavičku pro kluky i holčičky.

Přečtěte si také další články na téma těhotenství:

S přáním krásného dne
www.mimulo.cz

Mohlo by Vás také zajímat

2 comments on “Jak udělat holčičku a jak chlapečka?

  1. Pingback: Jak si spočítat plodné dny | Blog Mimulo

  2. Pingback: Rady našich babiček jak otěhotnět | Blog Mimulo

Napsat komentář

CzechSlovakia