Main menu

 

Jak projevují lásku děti

5 Zář 2016

Děti často projevují lásku svému okolí. Nejčastěji děti lásku vyznávají maminkám, ovšem projevit city umí i dalším členům rodiny – tatínkům, sourozencům, babičkám a dědečkům. Také svým hračkám a kamarádům. Způsoby, jakým děti říkají, že někoho mají rády, jsou dojemné, úsměvné a roztomilé. Většinou je odkoukají z okolí, ale mnohdy zapojí vlastní fantazii, a to potom rodiče padají do kolen, když si vyslechnou vyznání lásky.

Jinou mámu bych nechtěl

Když necháte děti spontánně si hrát a tajně se zaposloucháte do jejich hovorů, uslyšíte mnohdy krásná slova, která vás zahřejí na duši. Třeba o tom, že jinou maminku by nechtěly, že maminka je nejlepší, nejkrásnější, nejhodnější. A co teprve když vám to řeknou do očí!

Vezmu si tě za ženu

Od svých dětí, tedy chlapečků, maminky slýchávají, že si ji vezmou za ženu. To je tak krásné, slyšet, že je maminka pro dítě ta nejdůležitější osoba, s kterou dítě chce strávit celý život. Ono je to v pubertě přejde, ale užívejme si všechny chvíle, dokud jsou děti malé a bezelstné.

Ty jsi nejkrásnější na světě

Děti vás milují, i když jste ráno rozcuchaní, neumytí, po procházce špinaví, nebo přijdete z práce unavení. Děti totiž dokáží milovat to, jak se k nim chováme, jací jsme uvnitř. Pro děti jsou rodiče ti nejkrásnější. A také to umí slovně krásně vyjádřit.

Děti by vás umazlily

Děti si často i několikrát denně přijdou pro pusinku, pro pomazlení. Sednou si k vám na klín, kolenem či loktem zapíchnou do vašeho stehna či pod žebra, až to bolí. Ale člověk se na dítě ani zlobit nemůže, když k vám jde pro pomazlení a jde vám vyjádřit lásku. Horší by to bylo, kdyby dítě nepřišlo.

Láska ve výkresech a slohových pracích

Děti, které už umí konkrétně malovat, týká se to hlavně předškoláků a školáků, často do svých obrázků kreslí a malují to, co prožívají. Proto mohou být dětské výkresy plné maminek a tatínků, pusinek a srdíček. Zkrátka toho, co denně prožívají.

Ze slohové práce na téma „moje maminka“ nebo „můj tatínek“ si nejednou rodiče přečetli, co si o nich jejich děti myslí a totálně je to odrovnalo. Nikdy by nevěřili, že je dítě schopno zformulovat věty s tak láskyplným obsahem.

Co na srdci, to na jazyku

Malé děti jsou tak upřímné, že platí rčení: „Co na srdci, to na jazyku“ dvojnásob. Jakmile dítě něco řekne, věřte, že to myslí doopravdy.

Ovšem také děti jednají bez rozmyslu, takže na druhou stranu se zase můžete dozvědět, že se odstěhují, že je nemáte rádi, že vás nemají rády, že jste zlí rodiče,… to když jste přísní a důslední a dítěti něco zakážete nebo nedovolíte.

S přáním krásného dne
www.mimulo.cz

Mohlo by Vás také zajímat

Napsat komentář

CzechSlovakia