Main menu

 

Jak být po porodu krásnější?

27 Led 2016

Pocitu štěstí z právě narozeného dítěte se nic nevyrovná. Vy ovšem máte již po šestinedělí pocit, že na vás padá svět a že se hroutíte také vy. Veškerý čas věnujete svému drobečku, ale sama máte stále pocit, že vám něco chybí. Ano, bude chybět spánek, také mnoho vitamínů a chvilka času pro sebe.

Budete si připadat ošklivá a méněcenná, nepřitažlivá pro partnera. Nemějte obavy, takovou zkušenost zažívá každá maminka. Nejlepším řešením je zbavit se všech obav a udělat se pro sebe krásnější, abyste se cítila dobře a díky tomu byla krásná a šťastná maminka. Zkrátka abyste se stala tou nejpotřebnější a nejvydatnější směsí lásky vašeho miminka. Jak na to?

Beauty portrait of beautiful young woman looking at camera, isolated on white

Důležitá je sebeláska

Součástí krásy je charisma. Pokud se chcete cítit fyzicky příjemně a zároveň krásně, mějte se rády, pokud se nyní cítíte nepřitažlivě a říkáte si, že nějaká péče o sebe a své tělo je naprosto zbytečná, tak se mýlíte. Každá snaha se cení, cení si toho také vaše fyzická krása. Zpočátku skutečně nebudete nanic čas ani náladu, ale abyste se opět cítila ve své kůži a krásná, snažte se vrátit ke svým zásadním hygienickým návykům, na které jste byla zvykla před miminkem a možná i něco přidejte. Čistěte si pleť každé ráno a večer, výborné je tonikum micelární, je v něm vše v jednom, vyčleňte si potřebných deset minut na sebe.

Pokožku po celém těle hýčkejte a mazejte, nejlepší jsou různé voňavé tělové oleje, které bojují proti striím a zároveň vám zlepší náladu a uklidní mysl, která bude, věřte mi, občas velmi zaneprázdněná a bolavá.

Čas od času si dopřejte dlouhou koupel též s éterickými oleji, budete-li mít po ruce babičku, odchytněte do vany také partnera, krásně bude tak nejen vám, ale také jemu, tedy zabijete dvě mouchy jednou ranou. Až budete již se svým maličkým mít svůj režim, zajděte si také ke kadeřnici a náležitě si to bez dítěte vychutnejte, ať poté načerpáte novou sílu na něj. Pokud se budete mít rády a budete se starat také o sebe, brzy se vám vrátí krásné já.

Dopřejte si relax

Kadeřnicí také začíná vaše relaxace, nebojte se relaxovat, hned jak vám to miminko dovolí, jen si třeba sedněte s knížkou, s časopisem nebo k nějakému pěknému televiznímu pořadu či, pokud vám dítě déle spí, k filmu. Nebo můžete jen tak chvíli posedět. Abyste se cítila krásně, tak dělejte cokoliv, co vám působí radost, to je dobrý začátkem pro hubnutí i krásnou visáž. Tedy zajděte si se svým malým zlatíčkem a kamarádkou na kávu nebo kina, některá kina mají již pro maminky s dětmi dopolední projekce. Cvičte! Hned jak se vám udělá lépe, tedy tak cca dva měsíce po porodu, zkuste si chvíli večer, jak uložíte miminko, udělat pár jednoduchých cviků, budete se hned poté cítit mnohem lépe a pak s přibývajícím časem také krásně, budete si formovat tělo a také hubnout. Máte-li chvilku mezi kojením a doma muže, zajděte si na nějaké cvičení do fitka, budete chvíli bez miminka a uvolníte se, a co více, za pár měsíců budete také krásnější. Bazén si dopřejte tu a tam také, s miminkem i bez něj, je to nejkratší cesta ke kráse.

An Attractive girl relaxing in bath on light background

Nezapomínejte na pohodu

Ať už se snažíte dostat ke kráse jakkoliv, nezapomínejte, že fyzická krása je úzce spjatá s psychickou, proto se dejte do pohody. Jak? Berte vše s nadhledem a optimisticky, vše jednou končí a i to zlé (nelehké) je k něčemu dobré. Vím, že ze začátku s miminkem to bude velmi těžké a téměř nereálné, ale zkuste to, není to jen klišé, že krása vnitřní se dost často odráží na vašem celkovém vzhledu.

Chvíle ticha a spánek

Spánek, spánek, spánek! Ne nadarmo lékaři mnoha oborů doporučují spánek jako nejlepší kosmetiku a tvrdí, že spánek prodlužuje život. Bohužel maminkám na rodičovské dovolené se moc spánku nedostává, proto se také cítí tak věčně unavené, vyprahlé a nehezké. Stačilo by párkrát se prospat s miminkem a párkrát v týdnu jít spát před půlnocí a máte vyhráno, vaše pleť i tělo bude čím dál tím více krásnější. Ticho léčí, proto si někdy dopřejte klidnou procházku v přírodě a samozřejmě můžete i s kočárkem a nejlépe každý den. Pohyb a ticho jsou velmi zdravou kombinací pro čištění mysli a pěknější pohled na svět i na sebe. A nebojte se, že ze snahy se též věnovat sobě, budete zanedbávat miminko, právě naopak! Opakuje se jedno velmi známé heslo propagované všemi psychology: Šťastná máma rovná se šťastné dítě!

S přáním pěkného dne
Mgr. Daniela Fruhwirtová-Hradská

Mohlo by Vás také zajímat

Napsat komentář

CzechSlovakia