Main menu

 

Hrací deka- hračka, která mnohé naučí

6 Úno 2018

Narodilo se vám miminko a přemýšlíte, co byste mu koupili jako první hračku? Na trhu je nepřeberné množství hraček, ale pro malá nemluvňátka jich moc není. Ona miminka toho také moc k hraní nepotřebují. Ale za to maminky si potřebují občas dopřát chvilku odpočinku a chvíli klidu ke kávě. Jakou zábavu tedy pořídit pro ty nejmenší, aby jim neuškodila, ale zároveň je mnohé naučila? Vyzkoušejte hrací deku.

Hrací deku si můžete pořídit pro své děťátko, ale také ji můžete darovat své sestře či přítelkyni k narození miminka. Je to skvělá hračka, které miminko využije po celý svůj první rok.

Více zábavy v jednom

Dečka je vhodná pro děti od narození až do 10 měsíců. Na dece je na spodní ploše velký motiv například nějakého zvířátka. Motiv je barevný, měkký a většinou šustí nebo vydává nějaký jiný zvuk. Dítěti je na dece příjemně jak na zádech, tak na bříšku. Motiv zaměstnává jejich pozornost, často jej ohmatávají a cucají. Když leží dítě na zádech, má nad sebou další hračky většinou suchým zipem připevněné na hrazdě. Hrazda je barevně sladěná k věku dítěte. Hračky vydávají různé zvuky a některé mohou i hrát melodie. Všude po dece jsou další různé šustivé výstupky. Malý zvědavec pak má po dece spoustu věcí na poznávání a maminky se pak mohou na chvíli věnovat své kávě.

Učíme se, poznáváme

S hrací dekou se miminka také učí. Učí se poznávat barvy, zvuky, tvary a materiál. Látka deky je velmi měkoučká a nezávadná. Rozvíjí si tak své smysly – hmat, zrak i sluch. Dokonce se některý kojenec díky hrací dece zvládne přetočit i dříve na bříško a dříve se plazí.

Co vše je součástí deky?

Součástí hrací deky je jedna větší podložka s barevným motivem, na které jsou šustivé části. Nad podložkou tedy dekou je větší barevná hrazda nebo dvě hrazdy jako u kolotoče a na nich jsou pověšeny barevné hračky vydávající také různé zvuky. Některá zavěšená hračka může i přehrávat uklidňující melodii, jak je tomu například u hrací deky PlayTo, kde je zavěšený hrající měsíc. Hračky si mohou děti i sundávat a hrát si s nimi, i když pak z deky vyrostou.

Hračka od lehu až k sedu

Ano, je to tak. Hrací deku mohou mít miminka skutečně od narození až do 10 nebo 12 měsíců. Jak již bylo zmíněno výše, děti v ní mohou ležet, mít v ní své malé útočiště, ale mohou se v ní také plazit, otáčet se a později i sedět. Hračky je budou lákat, aby si na ně dosáhly, a tím některým miminkům urychlí i motorický vývoj. Hrací deky také rozvíjí představivost děťátka. Vždy se v nich miminka budou cítit bezpečně a spokojeně, budou si hrát, budou poznávat, budou se z ní radovat a budou v ní i spát. Chcete hračku, kterou si zamiluje vaše miminko a také vy? Tak si rozhodně pořiďte hrací deku – a ani nebudete vědět o existenci svého malého drobečka.

Potřebujete poradit s výběrem? Napište nám na info@mimulo.cz. Rádi vám pomůžeme 🙂

Podívejte se také na velký výběr kojeneckého oblečení a kojeneckých potřeb.

S přáním pohodového dne
www.mimulo.cz

Mohlo by Vás také zajímat

One comment on “Hrací deka- hračka, která mnohé naučí

  1. Pingback: Navýšení rodičovské vypadá nadějně | Blog Mimulo

Napsat komentář

CzechSlovakia