Main menu

 

Elektronická chůvička – proč je maminkami tak oblíbená?

12 Čvc 2017

Maminky, které čekají své miminko a nakupují výbavičku, často zvažují, zda koupit i elektronické chůvičky. Elektronické chůvičky totiž mohou být výborným pomocníkem. Snad každý v dnešní době ví, že chůvičky jsou takové vysílačky, které hlídají miminko, když třeba spinká v dětském kočárku na zahradě nebo v jiné místnosti v domě. Proč jsou maminkami tak oblíbené? A jak se při koupi chůviček zorientovat na trhu?Oblíbenost

Většina maminek uvítá, když bude moci od děťátka odejít třeba pracovat na zahradu nebo uklízet v bytě, avšak zároveň když bude mít miminko stále pod kontrolou. V chůvičce uslyší, když se miminko vzbudí, když bude plakat nebo si povídat. Chůvička je zkrátka užitečný pomocník.

Dětské chůvičky se skládají ze dvou jednotek. Z dětské jednotky, která se umístí u dítěte v pokoji nebo v kočárku. A z rodičovské jednotky, kterou si maminka může nosit kamkoliv, kam půjde, a bude v dosahu signálu. Mezi těmito dvěma jednotkami je spojení, které je potvrzeno viditelnou i zvukovou kontrolkou. To znamená, že když dáte miminko spát na zahradu do kočárku, umístíte k němu dětskou jednotku a sama půjdete domů s rodičovskou jednotkou, tak na rodičovské jednotce bude svítit kontrolka spojení a také, pokud by se signál spojení přerušil, tak začne vaše rodičovská jednotka hlasitě oznamovat, že došlo k přerušení spojení.

Podle typu chůvičky se dá nastavit síla zvuku či citlivost mikrofonu. Chůvičky jsou opatřeny kontrolkou kapacity baterií. Dražší chůvičky umožňují i kontrolu teploty dětského pokoje, hrají ukolébavky, mohou mít monitorovací systém s nočním viděním, noční světlo, nebo mohou umožnit oboustrannou komunikaci mezi rodičem i dítětem.

Důležitá je i citlivost mikrofonu. Chůvičky s méně citlivým mikrofonem nejsou vhodné pro tiše plačící dítě nebo pro dítě, které se nebudí pláčem, ale potichu něco „povídá“. Naopak chůvičky s vysoce citlivým mikrofonem mohou být rušeny hlasitějšími zvuky, mohou snímat zpívající ptáky a projíždějící auta…

U chůviček je praktické, když jsou obě jednotky uzpůsobeny na síťový a zároveň na bateriový provoz.

Typy chůviček

Digitální dětské chůvičky jsou vhodné do hustě osídlených sídlišť a měst. Mají více kanálů a zvládnou kanál vždy přeladit na nejlepší přenos. Nebývají náchylné na příjem cizího signálu a jiná rušení.

Analogové chůvičky se hodí do méně obydlených míst, jako vesnice, okraje měst. Mají málo kanálů a přenášejí zvuk na nižších frekvencích, signál není rušen zdmi, stromy,… Mohou být však rušeny přístroji.

Monitor dechu je vlastně speciální elektronická chůva, která snímá pohyb a slouží ke snímání pohybů miminka v postýlce. Jakmile snímač nezachytí žádný pohyb, spustí se alarm. Monitor se skládá z jedné nebo dvou senzorických desek, ty jsou napojené na řídicí jednotku, která bývá zavěšena na boku dětské postýlky. V případě zpomalení nebo zastavení dechu miminka se spustí zvukový alarm. Existují i přístroje, které kombinují funkci monitoru dechu spolu se zvukovou chůvičkou.

Videochůvičky přenášejí zvuk jako běžné chůvičky, ale navíc přenášejí i obraz. Přenos obrazu bývá na úkor dosahu. V přenosu překážejí zdi a stromy. Chůvičky s kamerou jsou náchylnější na rušení bezdrátovými telefony, mikrovlnkami, wifi, atd. Pro kratší dosah se hodí spíš do bytu než do velkého domu se zahradou.

Internetové chůvičky se dají použít místo klasické videochůvičky, která má malý dosah. Signál u internetové chůvičky se přenáší přes internet, proto mají neomezený dosah, lepší zvuk i obraz. Přenos zvuku i obrazu funguje i pro mobilní telefony.

PMR vysílačky (Personal Mobile Radio) jsou klasické vysílačky neboli radiostanice s větším dosahem. Dosah signálu je podle typu vysílačky 3-10 km. Záleží na tom, jak moc je oblast zastavěná či kopcovitá. PMR vysílačky mají nevýhodu v tom, že je lze odposlouchávat. Navíc pracují s větším vyzářeným výkonem, proto je lepší takovou jednotku umisťovat od miminka dále.

Podívejte se také na velký výběr kojeneckého oblečení a kojeneckých potřeb, u nás si určitě vyberete.

S přáním krásného dne
www.mimulo.cz

Mohlo by Vás také zajímat

Napsat komentář

CzechSlovakia