Main menu

 

Domácí mandlové mléko

17 Bře 2015

Ingredience:

  • 50g mandlí
  • 500 ml vody

11073433_856452537753625_52627112_n(1)

Mandle nechte minimálně na 1 hodinu namočené ve skleničce (nejlépe přes noc). Vodu vylijte a mandle oloupejte ze slupky. Do mixeru nalijte 500ml vody, vsypte oloupané mandle a pořádně rozmixujte. Za občasného promíchávání nechte ještě 2-3 hodinky mandlové mléko vyluhovat. Poté přeceďte (já osobně necedím). Pokud mléko ihned nevypijete, vydrží i několik dní v lednici.

Mandlové mléko je perfektní náhrada za klasické mléko a je vhodné i pro malé děti. Ten kdo má rád marcipán, tak si určitě zamiluje i toto mléko. Je vysoce zásadité, což je pro ty, kdo mají problémy s kyselostí v těle, velmi důležité. Díky tomu, že se předem namáčí, se spustí v mandlích enzymatický proces, který ještě více pomáhá vstřebatelnosti výživových látek.

Mandle obsahují antioxidanty, které pomáhají tělu zbavit se škodlivých volných radikálů. Dále jsou kvalitním zdrojem vitamínu B1, B6 a E, vápníku, fosforu, mědi, zinku, manganu, hořčíku, draslíku a železa. Dokonce se doporučují jako prevence proti rakovině ,diabetu, osteoporóze, cévním a srdečním onemocněním. Mandle je vhodné konzumovat při fyzické a psychické zátěži. Takže maminky pijte i denně.

Přeji dobrou chuť

Mohlo by Vás také zajímat

Napsat komentář

CzechSlovakia