Main menu

 

Balíme s miminkem na dovolenou

20 Dub 2018

Léto se kvapem blíží a dovolenou na prázdniny si už plánuje snad každý z nás. Ale co když je členem vaší domácnosti také malé miminko. Můžete s ním vůbec někam vycestovat? Ale pokud je vaše touha vyrazit za letními zážitky větší než veškeré obavy, začněte balit.

Jelikož máte maličkého bezbranného kojence, musíte se na mnohé připravit, a tak je nutné dopředu se zamýšlet nad tím, co vzít s sebou. Co nejvíce bude vaše miminko potřebovat – jste vy, a to ostatní přibalíte. Jaké věci si tedy nezapomenout zabalit, když cestujete s miminkem a chcete si vaši letní vysněnou „pravou“ dovolenou užít? Inspirujte se v našem článku.


TIP: Ještě nevíte kam přesně pojedete? Podívejte se na konkrétní tipy na dovolené s dětmi. Vybírat můžete z více jak 600 zájezdů.


 

Voda a papání

Zabalte si určitě kojeneckou vodu na převaření pro přípravu čaje či jakéhokoliv nápoje vhodného pro kojence. Pitný režim je pro dítě důležitý!

Vybavte se příkrmy, ideálně kupovanými (značkovými s atesty), nebo zavařenými domácí výroby. Budete vždy vědět, že má děťátko zaručenou kvalitu a navíc ušetříte nějakou tu korunu na dobrou kávu či zmrzlinu, abyste si mohli dovolenou vychutnat se vším všudy.

Nezbytnosti vaší malé radosti

Cestovní postýlka, kočárek, lahvička, dudlík a oblíbené hračky jsou další důležitou součástí vaší výbavy na cestu. Dítě se bude cítit bezpečněji, když kolem sebe bude mít věci, které již dobře zná, zkrátka věci, které mu voní domovem a mateřskou náručí.

A vezměte také dostatek bodyček, botiček do vody dle potřeby, čepiček, kloboučků, dětských plen, vlhčených ubrousků apod. Oblečení kvalitní a z čisté bavlny, kdyby se miminko zpotilo, aby nemělo vyrážku.

Mazání, ochrana a lékárnička

Dalšími nezbytnostmi jsou kvalitní opalovací krémy pro děti s vysokým ochranným UV faktorem nebo plavkový overal s UV faktorem, slunečníky, stany pro děti, nafukovací plavecké potřeby. Malé děti do roku by se ale neměly slunci vystavovat vůbec.

Nezapomeňme na domácí lékárničku – léky na bolest, zásypy, mastičku na opruzeniny, speciální krémy nebo tekutý pudr na vyrážky, repelent, náplasti, dezinfekci, teploměr.

Ale pozor! Při drobných poraněních či poštípání hmyzem postupujte opatrně. Ranky ošetřujte dezinfekcí, děti preventivně chraňte síťkami na kočárku a potíráním speciálními repelenty. Právě hmyz může přenášet infekce a hrozí i alergická reakce.

A bonus navíc

S sebou kromě všeho zmiňovaného si přibalte také prarodiče nebo aspoň babičku. Ať pak máte chvilku na nějakou tu romantiku nebo prostě jen tak pro sebe, abyste si také vyčistili hlavu a trochu odpočinuli od každodenního stereotypu. Od toho se na dovolenou přece jezdí. Dovolenou si užijte.

Výprava s miminkem je náročná, ale stojí za ty počáteční starosti. Tedy šťastnou cestu celé rodině. 🙂

Přečtěte si také další články o dovolené s miminkem:

S přáním pěkného dne
Mgr. Daniela Fruhwirtová-Hradská
www.mimulo.cz

Mohlo by Vás také zajímat

CzechSlovakia