Main menu

 

Babské rady jak „spustit“ porod

21 Zář 2017

Když už se překlenul termín porodu a miminku se ne a nechce na svět a my už jsme jako funící, dělová koule, začínáme uvažovat o možnostech, jak jen ten porod uspíšit. Samozřejmě většina maminek prvně uvažuje o nějakých čistě fyzických a přírodních „urychlovadlech“. Chemie přichází, a měla by přicházet, jako až poslední na řadě. V minulosti, kdy ve většině případů rodícím maminkám pomáhaly na svět porodní báby, byly jejich babské rady nad zlato. A i dnes právě v případech, kdy už si chceme nějak přirozeně pomoci, často babské rady vyhledáváme. Jaké jsou tedy babské typy na to, aby nám ten porod konečně vypuknul?

Mezi ženami koluje mnoho babských rad a doporučení, jak vyvolat silné, pravidelné a výkonné kontrakce vedoucí k rychlému porození miminka.

Některé z těchto laických doporučení jsou velmi zvláštní, až bizarní a lékaři s nimi a s jejich provozováním nesouhlasí a radí ženám, aby je nepraktikovaly a začátek porodu raději nechaly na přírodě a neriskovaly zdraví své ani dítěte.
Ostatně posuďte samy…

Jezte kari a kořeněná jídla

Kari je jedním z koření, o kterých se tvrdí, že mohou vyvolat kontrakce.
Obecně se mezi maminkami traduje, že kořeněná jídla jsou tím, co pomůže podpořit kontrakce. Pokud žena chce docílit nástupu kontrakcí, měla by sníst hodně kořeněné jídlo s velkou dávkou kari. Tedy chutný typ, jak si přivolat kontrakce.

Ananas vyvolá kontrakce!

Ananas obsahuje enzym bromelin, o kterém se říká, že pomůže změkčit děložní čípek, a tím urychlí nástup porodu. Pokud sníte velké množství ananasu v době očekávaného termínu porodu, tak tím prý nástup i průběh porodu urychlíte.

Stimulujte bradavky

Jemná, ale intenzívní stimulace a tření prsních bradavek měkkou žínkou či prsty, vede k produkci hormonu oxytocinu, který způsobí nástup silných, výkonných kontrakcí. Tento způsob vyvolání porodu vychází z napodobení procesu sání dítěte a navození laktace a je mezi ženami hodně tradován.

Promilujte se k porodu

Sex je prastarým prostředkem, který se doporučuje k urychlení nástupu kontrakcí a porodu. Během sexu dochází k intenzívní stimulaci děložního hrdla a k uvolnění oxytocinu, obojí vede k nástupu kontrakcí. Výsledný efekt je tím lepší, pokud žena prožije silný orgasmus. Lékaři však před tímto prastarým doporučením varují. Intenzívní sex v době očekávaného termínu porodu může způsobit bolest, krvácení a další zdravotní komplikace.

Chůze, skákání a další fyzické aktivity

Rychlá chůze, chůze do schodů, poskakování na míči, poskakování po schodech, mytí oken a spousta dalších fyzických aktivit je mezi ženami velebena a doporučována v případě, že miminko odmítá přijít na svět. Mechanismus, který v tomto případě vede k nástupu porodu, souvisí s naléháním hlavičky na hrdlo děložní zevnitř. Ani s touto radou však lékaři nesouhlasí a varují před namáhavou fyzickou aktivitou v průběhu těhotenství.

Mám ráda svařené víno červené 

Velmi oblíbenou babskou radou dnešní doby, která má přivodit kontrakce, je dát si pěkně jednu porci svařeného vína s řebíčkem a skořicí. Obojí koření a horké víno urychluje nástup porodu a prý je to i vyzkoušeno a ověřeno! V tomto případě si vlastně říkám, proč to nezkusit? Myslím, že každý začátek porodu by snesl i silnějšího panáka, ale to už jen s nadsázkou a na závěr. 🙂

Přečtěte si také další články o porodu:

Podívejte se na velký výběr kojeneckého oblečení a kojeneckých potřeb, u nás si určitě vyberete.

S přáním krásného dne
www.mimulo.cz

Informace čerpány z: https://www.abctehotenstvi.cz

Mohlo by Vás také zajímat

2 comments on “Babské rady jak „spustit“ porod

  1. Pingback: Sex v těhotenství | Blog Mimulo

  2. Pingback: Tejpování v těhotenství | Blog Mimulo

Napsat komentář

CzechSlovakia