Main menu

 

Babské rady a tipy, jak otěhotnět

13 Led 2017

Kdo nějaký čas touží po miminku a stále ne a ne otěhotnět, jistě si už přečetl spoustu informací, článků, nebo dokonce knih. Taková žena si obvykle hlídá menstruační cyklus a ovulaci a řídí se radami gynekologa. Možná se brzy dočká vytouženého miminka. Co však dělat, když miminko stále nepřichází? Vyzkoušejte babské rady, které pomohly nejedné mamince.

kinderwunschV dobách, kdy ještě nebyly žádné univerzity, nebo kdy lékař sídlil jen ve velkém městě a chodil je k bohatým nemocným, kteří si ho mohli dovolit, byly uznávanými osobami na našem venkově babky kořenářky, bylinkářky či porodní báby. Ty předávaly po generace rady založené na zkušenostech. Sice ne vědecky podložené, ale fungující. Následování takových babských rad bývá nenáročné a neškodné, tak proč je nezkusit i dnes! V oblasti plodnosti, početí, těhotenství a porodu je takových rad mnoho.

Žádné horké koupele

V době snažení by se žena i muž měli vyhnout horkým koupelím. U mužů horko neprospívá tvorbě spermií. U žen zas přehřívání může způsobovat poruchy ovulace. Mužům se dokonce doporučuje tzv. hydroterapie, která spočívá v pravidelném ochlazování varlat. Muž si dvakrát denně na pár minut sprchuje varlata chladnou vodou.

Žádné lubrikanty

Nepoužívejte žádné lubrikanty, případně jejich užívání omezte. I ty, které jsou bez spermicidní složky, mohou pohyb spermií negativně ovlivňovat. Pro spermie je nejideálnější přirozené prostředí vagíny. Vše, co jej narušuje, může mít nepříznivý vliv na spermie. Dokonce prý i obyčejné sliny.

Poloha po styku

Doporučovanou radou je udělat po styku svíčku nebo si lehnout a zvednout nohy, vypodložit zadeček. A tak zůstat alespoň 10-20-30 minut.

Milujte se s chutí

Pro početí je nezbytný orgasmus muže. Bez toho to jaksi nejde. Zajímavé je, že i orgasmus ženy může přispět ke zdárnému výsledku. Doporučuje se milovat se s chutí, bez nucení se do „dělání“ miminka, užívat si častých orgasmů. Protože díky stahům pochvy jsou spermie nasávány do děložního hrdla a k vajíčku.

Trpělivost růže přináší

V této oblasti platí víc než jinde, že trpělivost růže přináší. Můžete zkoušet bezhlavě vše, o čem si kde přečtete, ale účinek se nemusí dostavit. Místo nervózního honu za miminkem můžete vyzkoušet pár babských rad a naordinovat si pohodu a klid.

Bylinky

Jak známo, bylinky jsou mocným pomocníkem při různých zdravotních komplikacích. Nejosvědčenější bylinkou, která podporuje správnou funkci hormonálního cyklu ženy, je kontryhel. Posiluje ženské orgány, přispívá růstu děložní sliznice. Připravuje se nejčastěji jako kontryhelový čaj.
Na stimulaci dělohy a na nepravidelnost menstruačního cyklu je dobrá meduňka a heřmánek.
Při léčbě neplodnosti se používala šalvěj, maliník, pelyněk pravý, sporýš lékařský.
Dále se traduje, že na otěhotnění pomáhá pojídání mateří kašičky a jídel, které obsahují česnek, zázvor, celer a chilli. Doporučovaným doplňkem je strava bohatá na kyselinu listovou. Ta je důležitá před i během těhotenství, zejména na jeho počátku.

Zdravá strava

Pro přirozené početí a zdravý vývoj plodu je velmi důležité, aby matka měla zdravé tělo. K tomu je nutné, aby dodržovala správnou životosprávu. Tedy zdravá, čerstvá, pestrá, vyvážená strava, bohatá na ovoce a zeleninu. Jídelníček by měl obsahovat správné sacharidy i kvalitní tuky, dostatek minerálů a vitamínů. Vyhnout se uzeninám, různým polotovarům, sladkostem, smaženým jídlům, kofeinu či konzervantům, je základ. Samozřejmostí je vynechat cigarety a alkohol.

Nestresujte se

Důležitým bodem v otázce otěhotnění je psychika. Pro přirozené otěhotnění je psychický stav ženy klíčový. Tak se tedy snažte vyhnout stresu a raději buďte v pohodě. Však jistě ze svého okolí znáte ženy, které se vehementně snaží o miminko a zkouší vše možné, avšak neúspěšně. A pak ty, které jsou v pohodě, početí nechávají volný průběh, ty bývají těhotné dřív, než čekaly. Za to vše mohou stresové hormony, které dokážou ovlivnit funkci vejcovodů a prokrvení dělohy. Dokážou dokonce zablokovat ovulaci. To vše souvisí se stresem.
Stejně tak je důležitý kvalitní spánek. Bez spánku si orgány a tělo neodpočinou a nejsou schopné pracovat tak, jak mají. Pro udržení psychické pohody je tedy zdravý spánek velmi důležitý.

Pohyb a hmotnost ženy

Pro správné fungování těla je taktéž důležitý dostatek pohybu. Nehledě na to, že díky pohybu se tělo dostane do psychické pohody. Pro otěhotnění je žádoucí dosáhnout ideální váhy. Ženy s nadváhou mají často potíže nejen s otěhotněním, ale také komplikace během těhotenství. Ženy s podvýživou mívají často hormonální nerovnováhu, jejich vaječníky nepracují tak, jak mají. Žádný extrém není pro otěhotnění a následné těhotenství žádoucí.

Styk a jeho frekvence

Žena je plodná jen 5-7 dní okolo ovulace. Je dobré vědět, kdy ovulace probíhá a aby v těchto dnech proběhl sex. Jestliže máte pocit, že čím víc sexu budete mít, tím je větší šance na otěhotnění, jste na omylu. Spermie potřebují nějaký čas na posílení. Jestliže budete souložit vícekrát denně za snahou otěhotnět, posíláte k vajíčku „prázdné“ spermie. Ideální frekvencí pro početí je milování se asi třikrát do týdne.

Kofein pro muže

Některé babské rady tvrdí, že by měl muž asi dvě hodiny před stykem vypít šálek kávy nebo jiný nápoj bohatý na kofein. Prý to zrychlí, nabudí a zmnoží spermie. Pozitivní vliv na spermie má užívání selenu, zinku, vitamínu C, vitamínu B12, zázvoru, česneku a celeru.

Trenýrky ano, slipy ne

Pokud muž nosí přiléhavé spodní prádlo a těsné kalhoty, je možné, že si snižuje počet zdravých spermií. Těsné prádlo totiž ohřívá varlata, a to působí neblahodárně a spermie. Muži by tedy měli nosit volnější trenýrky.

Cvičení podle L. Mojžíšové

Známým pomocníkem ve snaze otěhotnět je cvičení podle Ludmily Mojžíšové. Jde o léčbu funkční sterility, což je situace, kdy je žena po gynekologické stránce v pořádku, ale přesto se nedaří otěhotnět. Cvičení se zaměřuje na pánevní svaly, které souvisí s reprodukcí. Cviky na uvolnění pánevní oblasti jsou pro všechny nastávající maminky velmi vhodné.

Za celý náš tým e-shopu www.mimulo.cz Vám přejeme mnoho štěstí 🙂

Mohlo by Vás také zajímat

2 comments on “Babské rady a tipy, jak otěhotnět

  1. Pingback: Biorezonance: Nová léčba neplodnosti | Blog Mimulo

  2. Pingback: Jak vypadala snaha o početí dle století | Blog Mimulo

Napsat komentář

CzechSlovakia