Main menu

 

9 největších tužeb žen na mateřské dovolené

10 Lis 2016

Přivést dítě na svět je jistě jedna z největších tužeb prakticky téměř všech žen. Ale pak přijde období, kdy se plně a celým svým srdcem věnujeme výhradně své rodině. Den za dnem zažíváme stejný a nekonečný stereotyp. Kolotoč povinností, starostí, ale samozřejmě také mnohých radostí s dětmi, se roztočí na plné obrátky. Náš svět se začne točit především a pouze kolem děťátka. Pořád však jsme tu my samotné a naše touhy nespí, i když to tak na první pohled vypadá. Stále však sníme a chtíč nikdy nespí. S novou rolí matky se také rodí nové touhy. Za některé by stálo za to bojovat a některé by měly zůstat v našich snech. Jaké to jsou?

relaxed young woman laying in bathtub

1) Více času na sebe
S dětmi najít čas jen čistě pro sebe je nadlidský úkol. Od rána od nás vyžadují veškerou péči – počínaje snídaní a ani večeří to nekončí, pak koupeme, plníme rituály a čteme pohádky nebo jinak uspáváme, a to tu máme ještě chtivého otce našich dětí. Není divu, že pak čas na sebe hledáme těžce. Pro zmiňovaný důvod je touha po chvilkách pro sebe, u žen na mateřské, jedna z největších tužeb. Ovšem taková chvilka jen tak pro sebe je skutečně důležitá, měly bychom za ni bojovat. Živíme tak své sebevědomí a příjemně strávený čas jen pro vlastní potřeby z nás pak dělá dokonalé, ale především spokojené matky.

2) Touha po dokonalosti
Ano, touha po tom, aby vše bylo dokonalé, bude na našem denním pořádku. Je to všemi těmi nároky. Budou po nás chtít, ať jsme dokonalé matky, manželky, milenky, pokojské, kuchařky, chůvy, uklízečky apod. Prostě se máme stát zcela multifunkční. Ale samozřejmě to možné není, i když bychom si to přály možná stejně tak jako naše rodina. Někdy stačí málo a od všeho něco a spokojenost bude. Lepší než být touhou po dokonalosti věčně vyčerpaná máma. Protože té stejně nikdy nedosáhneme. I kdybychom toho někdy docílily, tak se najde nějaký vrtálek, který nám ten pocit rychle rozpráší.

3) Touha po sebeuplatnění
Péče o děti bývá sice značně náročným a úctyhodným povoláním, jak by mohl nejeden namítnout, ale není to činnost, v které bychom mohly plně vyniknout a ukázat své schopnosti. Mnoho maminek tedy na mateřské začne rádo něco tvořit. Toužíme mít opět nějaký svůj koníček, toužíme ukázat, jak nám to ještě myslí a že dokážeme víc než jen krmit a přebalovat děti. Právě díky stereotypu na mateřské maminky začnou toužit po zviditelnění a začnou se tedy věnovat něčemu, co by je mohlo bavit a kde by se mohly předvést. Některé ženy toho dosáhnou, dokonce díky tomu najdou samy sebe a věnují se dané práci také dále po mateřské, jiné o tom právě pouze sní. Ale sny si musíme plnit! Aspoň pár z nich.

4) Uznání
Pokud nám péče o děti a každodenní stereotyp nemá přerůst přes hlavu a pokud si máme i nadále vážit samy sebe, je dobré věnovat se něčemu, co nám činí potěšení. Ne vždy je to však možné a v našich silách. Proto ženy na mateřské neustále touží po uznání, i když to není vidět. Měly bychom ale slyšet, že jsme pěkně uklidily, že jsme uvařily dobré jídlo, že jsme šikovné maminky a další pěkné pochvaly. Budeme se tak i na mateřské cítit potřebné. Tak snad se naše drahé polovičky dovtípí.

5) Sexuální náboj
Přes veškerou naši snahu a péči, kdy chceme být dobré maminky a manželky, se nám špatně hledá sexuální vzrušení. Po náročném dni s dětmi jsme spíše zralé na dlouhý spánek. Někdy bychom však v sobě chtěly najít velký sexuální náboj, abychom si milování s partnerem užily jako před dětmi. Po sexuální energii maminky někdy až tak moc touží, že se uchylují také k různým zpestřením, mezi něž patří také nevěra. Ovšem pokud by nám krátký „flirt“ mohl pomoci k lepší partnerské symbióze, bude v dané situaci lepší být nevěrná pouze a raději prostřednictvím erotických fantazií. V opačném případě riskujeme mnohé.

Man kissing woman

6) Více spánku
Království za spánek se stane naším mottem. Na mateřské a s dětmi celkově toho spánku již nikdy moc nebude. Proto touha se pořádně do růžova vyspat nás bude provázet každým dnem a zbavit se jí ani později nebude jednoduché. Spánek je přece jen důležitou součástí našeho zdravého životního stylu, ale v životě rodičů je spánku poměrně málo.

7) Nové zážitky
Je logické, že pokud každý den zažíváme obdobné situace, budeme také značně toužit po nějakém dobrodružství, po nových zážitcích. Na mateřské je však náročné nějaké zážitky zprostředkovat, naplánovat, natož je zažít, proto většinou maminky zůstávají u tužeb. Ale jelikož plně prožité dny s dětmi, které prožíváme na mateřské dovolené, se již nikdy nebudou opakovat, je důležité si tento čas co nejvíce užít a zážitkům se nevyhýbat a zkusit něco málo naplánovat, a to i s dětmi. Budeme na to rády vzpomínat, i když teď se nám to zdá nemožné.

8) Tolerance a svoboda
Touha po svobodě nás bude trápit v mysli často. Člověk většinou potřebuje mít právě to, co zrovna mít nemůže. Svoboda je ovšem vzácná a relativní. A svobody s dětmi moc neužijeme. Ale občas si ji můžeme vychutnat, když necháme hlídat tatínka či babičky. S tím však souvisí i tolerance, proto po ní také budeme toužit. Muži totiž v našich touhách občas tápou a nerozumí jim, pro naše potřeby a zájmy někdy nemají pochopení. Nezapomeňme tedy přes veškeré starosti s dětmi také s partnerem komunikovat a pracovat na vzájemné toleranci.

9) Týden bez dětí a romanitka

Co většinou bude téměř nereálné zorganizovat, bude nějaký ten týden bez dětí a jen s partnerem a nejlépe někde mimo domov, abychom se mohly věnovat pouze partnerovi. Po romantice ve dvou budeme často toužit a samozřejmě my, náš partner a naše soužití si takové chvilky zaslouží. Pokud to bude aspoň trochu možné, tak si rozhodně nějaký ten týden či aspoň víkend jen ve dvou dopřejme.

S přáním pěkného dne
Mgr. Daniela Fruhwirtová-Hradská
www.mimulo.cz

Mohlo by Vás také zajímat

One comment on “9 největších tužeb žen na mateřské dovolené

  1. Pingback: Čas sama pro sebe | Blog Mimulo

Napsat komentář

CzechSlovakia