Main menu

 

6. díl – moje těhu – 24.-28. týden

18 Zář 2017

Jsem za polovinou těhu. Bříško pomalu, ale jistě dál roste a miminko cítím čím dál víc. Jsou to pořád normální průměrné kopanečky, takže prozatím si nemám na co stěžovat.

Jak prožívám druhý trimestr

Minule jsem psala, jak přibírám každý měsíc průměrně jedno kilo. Jo jo, bejvávalo. Teď mám asi žravější období nebo co a teď jsou to každý měsíc dva kila. Ve 24. týdnu jsem celkově přibrala 6 kilo. Každý měsíc je spousta věcí jinak a připadá mi, že co jsem psala v minulém díle, teď už neplatí. Takže teď budu za hrdinku a říkat jak si to užívám a za měsíc budu funět a kňourat :D.

Jinak pokukovala jsem na netu na cvičení pro těhotné a říkala si, jak se do toho pustím… Hehe, můj syn mě přes den tak prožene, že na nějaké cvičení večer nemám vůbec buňky. Druhé těhotenství prožívám úplně jinak. U prvního těhotenství byl čas si kde co plánovat, číst a zkoumat. U druhého ale přijdete na to, kolik věcí jste dělala naprosto zbytečně a hodně věcí fakticky neřešíte. Například u prvního jsem byla na netu ve skupince s podobným termínem porodu a četla všechny možné otázky a moudra, které tam maminy psaly. Jen pak jsem byla celá nesvá, když jedna přes druhou psaly, že už mají nakoupeno to či ono a já jsem byla pozadu. Teď žádnou skupinku nesleduju a soustřeďuju se jen na průběh porodu, co dělat, aby byly kontrakce snesitelnější… O tom ale budu psát v posledním příspěvku před porodem.

Těhotenská cukrovka

Jsem objednaná do místní nemocnice. Každou maminku hodně zajímá její průběh. Takže vám popíšu, jak to celé probíhalo. Předem jsem se telefonicky objednala a sestra mě informovala, že musím být na lačno a můžu se ráno pít jen vodu nebo neslazený čaj. Já sáhla po vodě a vzala ji s sebou. V nemocnici jsem musela být 6:45. Vzala jsem si v odběrové místnosti pořadové číslo a čekala, až si mě zavolají. Na odběrech to jde vždycky hodně rychle, takže jsem do pěti minut byla v odběrové místnosti. Tam mě poučila, že od vypití glukózy nesmím už nic jíst, pít, ani žvýkačku, prostě nic až do třetího odběru. Takže mi vzali krev a pak jsem čekala asi 15 minut, než donesli glukózu. (Prý ten první odběr slouží k tomu, jestli vám glukózu můžou dát). Glukóza byla v půllitrovém kelímku a byla jí asi větší polovina, řekla bych asi 3 dcl. Chuťově příšerně sladká až kyselkavá. Glukózu musím podle poučení pít pomalu, ne celé na ex . Takže mi to popíjení trvá nějakých 5-10 minut. Stejně to ani nejde vypít najednou, jak je to příšerně sladké. Od chvíle, kdy jsem glukózu vypila, mám si hlídat čas a sama se ohlásit za hodinu. Byla jsem sama, tak jsem si vzala knížku a v čekárně si četla. Ta hodinka se dala hravě zvládnout. Po druhém odběru to byla ale už otrava. Další odběr a zase – ozvěte se za hodinku. To jsem měla už přesezenej zadek a vzduch v čekárně bez oken byl „úžasnej“. Prošla jsem se max na wc a zpět . Jinak se můžete pohybovat, ale jen po areálu nemocnice a všude používat jen výtah. Já jsem nikde nependlovala, ale poslední půlhodinku mi už bylo trochu mdlo. Konečně jsem se dočkala třetího odběru a tradá se nadlábnout a domů. Celá ta procedura trvala asi 2,5 hodiny. Za týden jsem si měla zavolat na výsledky ke svému gynekologovi. Výsledky mám v normě, tak jsem hepy jak dva grepy .

Jaké zdravotní komplikace řeším v těhu

Každý měsíc docházím na odběry kvůli štítné žláze. Za další dva dny jsem objednaná na odběry, jestli jsou hodnoty štítné žlázy po lécích v normě. Sestra se při odběrech celkem zhrozila mých podlitin na rukou, které mi zůstaly po odběrech na cukrovku. Už mám tolik dopíchané ruce, že mi další odběr je fakt putná. Na výsledky si volám na endokrinologii, kde mi sestra říká, že mám brát stejné množství až do porodu a na další odběr můžu až dva měsíce po porodu. Takže mám na dlouhou dobu vystaráno. Jen to zobání prášků je celkem otravné a to ještě netuším, co mě čeká po odběrech na gyndě… Tam opět odběry a zjištěn nedostatek železa. Takže další léky, které musím brát na lačno každý den. Každý, kdo bere železo, ví určitě své. Nejdřív mi po něm bylo asi dva dny špatně a navíc si musíte dát pozor, co jíte. Nesmí se po něm dvě hodiny jíst nic mléčného, vejce a kávu. Takže když si to shrnu, beru euthyrox a jodid na štítnou žlázu, tardyferon na železo a občas magnézko, když mě pobolívá bříško. Když to srovnám před těhotenstvím, kdy jsem nebrala vůbec nic, tak si připadám jak nějaký automat . Na gyndu docházím pořád každý měsíc a ve 24. týdnu je poloha miminka už hlavičkou dolů. Tedy optimální poloha pro porod. Snad to tak i vydrží. Jinak podle dr. vše v pořádku. Držte palce, ať to tak i zůstane .

Tady jedna z fotek, jak se náš synek tulí s budoucím bráškou.

Přečtěte si i další články o těhotenství:

Podívejte se také na velký výběr kojeneckého oblečení a kojeneckých potřeb.

Mohlo by Vás také zajímat

One comment on “6. díl – moje těhu – 24.-28. týden

  1. Pingback: Moje těhotenství – 19. – 23. týden | Blog Mimulo

Napsat komentář

CzechSlovakia