Main menu

 

5 dárků, které novopečené maminky určitě neocení

29 Bře 2018

Chystáte se dát své kamarádce, sestře, dceři, pěkný dárek k narození miminka? Tak to nebudete sama, takový nápad bude mít téměř každý známý či příbuzný novopečené maminky. Tedy vymyslet něco originálního nebude vůbec jednoduché. Ale ne každý dárek je ideální a ne z každého bude mít žena po porodu tu správnou radost nebo přínos. Jaké věcné dary si můžete odškrtnout ze svého seznamu a které se pro maminku v šestinedělí nehodí?

1. Šampaňské, alkohol

I když určitě je co slavit, tak v době šestinedělí a kojení si budete s maminkou na tu slávu připíjet zatím jen vodou. A v případě, že jí dáte jako dárek nějaký alkohol, tak ho uschová někam do hlubin baru a pak jí ho stejně vypije někdo jiný. Tedy dárek typu šampaňského si nechte na dobu, kdy budete oslavovat přinejmenším první narozeniny právě narozeného děťátka.

Stejně tak to platí pro různé druhy bonboniér, které jsou naplněny nějakým tím minimem alkoholu. Ani to maminka v šestinedělí nesmí nebo chcete-li – nesní.

2. Poukaz na masáže či do restaurace

Sice je od vás moc pěkné, že také něco ze srdce chcete darovat mamince ne jenom miminku, ale ona na nějakou vycházku do společnosti nebude mít čas ani náladu. Z porodnice dorazí bolavá a každý den bude ráda, že se celá polámaná a pomačkaná dostane večer na chvíli do postele. Na romantické večeře bude chodit jedině tak do vlastní kuchyně. Do luxusní restaurace si bude chtít také vypilovat svou postavu.

Na masáže zatím také nebude moci, aspoň v šestinedělí to odborníci vůbec nedoporučují. A pár dalších měsíců se do fitka nebo na masáže nedostane. Jedině, že byste jí pozvali maséra domů.

3. Šperky

Pokud si to maminka vyloženě nepřeje, tak jí šperky v žádném případě nedávejte. Každá žena za ně sice bude vděčná, ale děti se postarají o jejich devastaci. Obzvláště je budou milovat miminka a batolata, ráda si pohrají s pěknými náušnicemi a vyzkouší, jak drží na uchu. Samozřejmě ověří i pevnost řetízku a korálků. Tyto dárky tedy raději vyškrtněte nebo novopečené mamince doporučte, ať si je uschová až na dobu, kdy děti budou chodit do školky.

4. Knihy s válečnou či hororovou tematikou

I kdyby byla maminka vášnivou čtenářkou a milovala zmiňovanou tématiku, takový dárek by ji neudělal dobře. Bude v takové míře unavená, že na písmena sotva uvidí a strach a stres bude všude kolem ní, tedy ani takový film jí nepřidá k dobré náladě. Každopádně najít maličkou škvírku v náročném kolotoči šestinedělí se stane téměř nemožným, a rozhodně se v té vteřině klidu rozhodně maminka spíše pro spánek, než že by si šla číst či koukat na film.

5. Spodní prádlo

Žádné spodní prádlo ženu v nové roli maminky nepotěší. Pokud bude sexy, žena si ho dobře půl roku nebude chtít obléci. A to jiné ostatní ji jen bude připomínat právě to, že zrovna v těchto chvílích moc sexy není a že jediné prádlo, které má nyní pro ni nějaký smysl je její kojící podprsenka.

To, co jsme vám výše označili za nevhodné dárky pro maminku v šestinedělí, je jenom zlomek toho, co můžete darovat. Proto si dárek pro maminku i její miminko promyslete, ať jim uděláte v těchto náročných chvílích skutečnou radost. Ale tu opravdovou radost, i když to tak nevypadá, právě prožívají společně.

Přečtěte si také další články o mateřství:

Podívejte se také na velký výběr kojeneckého oblečení a potřeb pro miminka.

S přáním pěkného dne
Mgr. Daniela Fruhwirtová-Hradská
www.mimulo.cz

Mohlo by Vás také zajímat

One comment on “5 dárků, které novopečené maminky určitě neocení

  1. Pingback: Zvýšení rodičovského příspěvku | Blog Mimulo

Napsat komentář

CzechSlovakia