Main menu

 

Moje těhotenství – 14. – 18. týden těhu

26 Kvě 2017

Utíká to mega turbo rychle! Kde je ta chvíle kdy jsem se dozvěděla, že čekáme druhé děťátko a teď jsem se přehoupla do druhého trimestru… Co se děje teď? Začínám pravidelně mazat břicho, přibírám jedna báseň a k tomu chodím na bazén, často obávaný mnoha těhulek.

Měsíční kontrola těhule

Jak jsem psala minule, screening dopadl dobře. Až na jednu menší výjimku, a to lehce zvýšené hodnoty štítné žlázy. I když se nejedná o nic drastického, v těhotenství se to prý musí víc hlídat. A tak mě gynekolog posílá ke specialistovi, endokrinologovi, který mi na základě dalších odběrů ordinuje Euthyrox a Jodid. Ani jsem netušila, že neléčená štítná žláza může miminku nějak ublížit. Endokrinoložka mě uklidnila, že vývoj mozku děťátka není v ohrožení, ale hodnoty vykazuju mírně nižší, takže proto ty léky. Každý měsíc jsem proto pod dohledem a podle odběrů mi upravuje dávky.

Klasická kontrola na gyndě dopadla v pořádku a po druhé se dozvídám pohlaví (v 16. týdnu). „Vidíte, něco mu tam kouká… dle mého názoru, na 90% kluk!“ – povídá doktor. Je to jasnačka, viděla jsem to taky. Je to kluk jako buk. Náš syn si přál brášku, takže ho bude mít . Ostatně snad všechny moje kamarádky, které rodí ve stejném měsíci, čekají taky kluka, takže si kluci na návštěvách doufám vyhrají .

Mažu bříško

Osvědčil se obyčejný olejíček. A to rovnou dětský pro miminka. Doma jsem našla dětský s příměsí olivového oleje. Dobře mastí a to je hlavní. Rozhodně mi vždy víc mi vyhovují olejíčky než krémy. Po krému mi nezůstala pokožka tak krásně vláčná jako po olejíčku. U prvního těhu jsem mazala drahým olejíčkem přímo pro těhotné. Ach, jak úžasně funguje reklama . Až po narození mého chlapečka jsem jeho pokožku mazala dětským olejíčkem, který mi přišel téměř totožný s tím pro těhotné. Mažu tedy pravidelně po večerní sprše a je to už můj rituál. Na konci těhu vám určitě napíšu, jestli mi vykoukly nějaké nové strie.

Chodím na bazén

Manžel má permanentku na bazén, které brzo končí platnost. Chtěli jsme ji všichni tři jako rodina využít a vzít našeho prďolu poprvé na krytý bazén. Já měla za sebe zpočátku obavy, abych si z vody něco „neodnesla“. Nejsem sice nějak náchylná k mykózám z vody, ale strach tam stejně byl. A to nejspíš vlivem internetu a názorů kamarádek, které mají hrůzostrašné příběhy co kde slyšely… Pro klid duše jsem si pro jistotu koupila probiotické tampóny. Od té doby jsme byli na bazéně snad 10x a musím zaklepat, cítím se skvěle. Člověk se cítí ve vodě najednou o dost lehčí . Někdy si dám i pár kondičních bazénů. Našeho prďolu bazén neskutečně chytnul a vždycky se moc těší. A mě to těší o to víc.

První pohyby aneb to nejlepší nakonec

Spousta prvorodiček hrozně zajímá, kdy ucítí první pohyby. U prvního miminka jsem poprvé cítila v 18 týdnu tzv. motýlky (šimrání) a až někdy v 22 týdnu zřetelné kopanečky. A teď? Už ve 14 týdnu jedno zašimrání a pak týden nic. Tak se to opakovalo i další týden. A pak to začalo. V 16 týdnu jsem cítila zřetelný kopaneček. Je to něco takového, jakoby někdo jen jednou ťuknul na dveře. A tak to pokračovalo dál, občasné jedno ťuknutí. Pak v 18 týdnu to už byly zřetelné a hodně časté kopanečky. První pohyby jsou něco nepopsatelného. Najednou Vám přijde, že si s miminkem ještě víc povídáte než kdy předtím .

Příště nás čeká velký utz ve 20. týdnu. Snad vše dopadne dobře. Držte pěsti.

P.S. Fotila jsem týden po týdnu… v 16. týdnu vypadá bříško nějak větší… asi blbý úhel nebo co, fakt nevím

 

Přečtěte si také další těhotenské příběhy nebo pokračování mého příběhu – Moje těhotenství – 19. – 23. týden.

Podívejte se také na velký výběr kojeneckého oblečení a kojeneckých potřeb.

 

Mohlo by Vás také zajímat

One comment on “Moje těhotenství – 14. – 18. týden těhu

  1. Pingback: Moje těhotenství – 9.-13.týden | Blog Mimulo

Napsat komentář

CzechSlovakia