Main menu

 

10 výhod těhotenství

5 Dub 2017

Milé maminky, už jsme se na našem blogu mohly dočíst, že je těhotenství pro ženu velmi náročné období, že na mnoho věcí určitě pozitivně vzpomínat nebudeme, ale každá z nás ho prožívá trochu jinak. Přináší také řadu příjemných chvil, velká očekávání a občas jistě také komplikace. Pojďme se ale dnes podívat na tu lepší stránku. Kromě velkého těšení se na miminko si totiž můžeme užívat mnohých výhod. Samozřejmě jen, pokud si je dostatečně uvědomíme a budeme si za nimi stát, proto čtěte!

1. Konečně se můžeme oprávněně vymlouvat na to, že jsme unavené

Teď máme konečně důvod odpočívat kdykoli. Nemusíme mít žádné výčitky. Klidně se můžeme prospat po obědě a nikdo se nebude divit ani pohoršovat, dokonce nám odpočinek budou všichni stále dokola nabízet, no není to skvělé!

2. Naše vlasy porostou rychleji a budou méně vypadávat

Tento stav je sice dočasný a po porodu může být vše jinak, během těhotenství má však většina žen vlivem hormonů vlasy lesklejší a pevnější a mají větší objem.

3. Náš partner nás bude více chránit a rozmazlovat

Nechejme se od partnera pěkně hýčkat. Například tím, že nám donese snídani do postele. Také nám může dopřát šetrnou relaxační masáž. Občas nás bude obletovat, neustále chránit a bude se snažit pro nás udělat i nemožné. V pokročilém těhotenství nám pak může poskytnout, a on to rád udělá, třebas i pedikúru. Prostě ráj ve vztahu.

4. Devět měsíců bez menstruace!

Nebudeme muset řešit každý měsíc menstruační potíže, …nebo že zapomeneme na antikoncepci.

5. Budeme si připadat krásné

Většina žen se během těhotenství vlivem hormonů cítí velmi spokojeně a vyrovnaně, prostě sama sebou. Připadáme si také důležité pro rodinu i pro okolní svět. Váha nás trápit rozhodně nebude. Budeme naplněné klidem a láskou k sobě. A mnoha lidem budeme připadat krásnější než kdy jindy. Budou nám to stále opakovat.

6. Lidé se k nám budou chovat galantněji

Podrží nám dveře, v tramvaji nás pustí sednout, možná nás dokonce nechají předběhnout frontu v supermarketu, v některých hypermarketech jsou pro těhotné také pokladny, v jiných slevy na určité zboží.

7. Žádné výčitky z větší velikosti oblečení

Můžeme se přestat konečně trápit, že se nevejdeme do našeho oblíbeného oblečení. Pokud se nepřejídáme a pravidelně přibíráme, vůbec se váhou nemusíme trápit ani zabývat a můžeme si nosit, co je nám příjemné. Mnoho krásných oděvů je dnes přímo pro těhotné, ale dají se nosit i po porodu.

8. Budeme jíst, co chceme, co nám chutná, ale také zdravě

Těhotenství nás donutí více přemýšlet o sobě a svém těle. Když žena zjistí, že čeká miminko, už nejde jen o ni. Každá z nás se občas odbyla něčím nezdravým, ale v těhotenství je tomu jinak – chceme přeci pro miminko jen to nejlepší. Budeme jíst zdravěji, to rozhodně, ale pokud si budeme chtít někdy trochu zamlsat, nikdo nás za to nebude kárat ani naše svědomí. Právě naopak, budeme-li šťastnější a více v pohodě, bude spokojené také miminko.

9. Domácí práce neutečou

Máme doma koš prádla na žehlení a špinavá okna a nestíháme? Bez výčitek to můžeme odložit na jindy, až se nebudeme cítit tak unavené. Nebo můžeme poprosit někoho z rodiny, aby nám s tím pomohl, rádi nám pomohou, máme na to své těhotenské právo.

10. Nezapomínejme, že největší pozitivum je samo těhotenství.

I když se právě necítíme moc dobře, podstatné je, že v našem těle roste nový život! A za to těhotenství stojí, nemám pravdu?

Přečtěte si i další články o těhotenství:

Podívejte se také na velký výběr kojeneckého oblečení a kojeneckých potřeb, u nás si určitě vyberete.

Mohlo by Vás také zajímat

Napsat komentář

CzechSlovakia